۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 1112
کد خبر: 83406704
۰ نفر

برچسب‌ها

بزرگداشتی برای یک پیشکسوت گریم

تهران- ایرنا- بزرگداشت ماریا حاجیها پیشکسوت گریم و چهره پردازی به همت انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، انجمن گریم و ماسک بزرگداشتی برای پیشکسوت این عرصه، ماریا حاجیها برگزار کرد.

در این بزرگداشت نوید فرح مرزی رئیس هیات مدیره این انجمن گفت: اگر حمایت و همت خانه تئاتر و مدیران آن نبود شورای مرکزی چهره پردازان خانه تئاتر نمی توانست کوچک ترین قدمی بردارد و اکنون تنها هدفمان بالا بردن سطح کیفی چهره پردازی است.

سپس مدیرعامل خانه تئاتر شهرام گیل آبادی خطاب به حاجیها گفت: خوشحالم که حضور حضرتعالی اینقدر پر برکت است که دوستان را دور هم جمع کرده است فرق آدمهای موثر و غیر آنها در یک چیز است عوالم شخصی، ۱۷ بار قبل از شکسپیر، هملت نوشته شد ولی یک هملت ماند و باقی یا اثری از آنها نیست یا قابل ذکر نیست. نقطه افتراق در این است که شکسپیر با عوالم شخصی خود توانست دنیا را تسخیر کند و این عوالم شخصی نقاطی هستند که پارادایم های فکری دنیا را تعریف می کند.

گیل آبادی ادامه داد: داشتن فلسفه ای که زاویه دید معنایی به ما می دهد، پایمردی در یک سیر و دست گذاشتن روی نقاط انسانی که باعث می شود از یک نفر بزرگی را بسازد که قابل تغییر، تعویض یا جابجایی نیست.گریم عنصری پویاست که در خدمت خلق جهان تازه برای آثار دراماتیک است. هیچ گریمور و طراح گریمی را ندیدم که نگاه غیرمهربانه ای نسبت به صورت انسان داشته باشد. ای کاش روزهایی مثل امروز دور هم جمع شویم و چیزهایی را مرور کنیم که اسمش خاطره است اما در واقع تاریخ، درس و تئاتر است. امیدوارم انجمن ها همه به اینجا برسند که این سطح مهربانی در آنها جاری باشد که از همدیگر تقدیر و این مهربانی را تبدیل به حلقه مودت خود کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =