هنرمندان بومی در کمیته فرهنگی کنگره شهدای هرمزگان فعال می‌شوند

بندرعباس- ایرنا- نقش کمیته فرهنگی استفاده بهینه از ابزار هنر برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است و در این راستا استفاده از هنرمندان بومی در اولویت قرار دارد.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان روز دوشنبه در نشستی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در راستای برگزاری کنگره ملی یکهزار و ۵۰۰ شهید این استان، به تشکیل بیش از ۲۰ کمیته مختلف در کنگره ملی شهدای هرمزگان اشاره کرد.

سرهنگ اباذر سالاری گفت: مسوولیت کمیته‌ها بر عهده یکی از ادارات است و فرهنگ ارشاد اسلامی مدیریت کمیته فرهنگی این کنگره را بر عهده دارد.

به گفته وی، کنگره شهدا بهترین فرصت برای بخش فرهنگ و هنرمندان است، زیرا از این فرصت جایگاه هنر نیز ارتقا می‌یابد و باعث مقبولیت بیشتر آن می‌شود.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان ادامه داد: هنر باعث تاثیرگذاری بیشتر عموم مردم می‌شود و به آثار زیبایی و لطافت می‌بخشد.

سالاری هم‌چنین به استفاده بهینه از ابزار هنر برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و بیان داشت: در کمیته فرهنگی این کنگره ملی استفاده ازتوانمندی هنرمندان بومی اولویت است.

در تمامی بخش های کنگره شهدا مشارکت می‌کنیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز گفت: کنگره ملی یکهزار و ۵۰۰ شهید این استان از برنامه‌های بسیار تاثیرگذار و مورد نیاز جامعه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

رضا کمالی زرکانی با بیان این‌که بخش قابل توجهی از برنامه های فرهنگی هرمزگان با رویکرد ایثار و شهادت است، افزود: در بسیاری از فراخوان‌های جشنواره‌های مختلف حوزه فرهنگ و هنر، بخش ایثار و شهادت به صورت ویژه دیده شده و از تولید کنندگان آثار با این موضوع حمایت خاص خواهد شد.

وی افزود: حمایت از چاپ کتاب با موضوع شهدای استان، تالیف و چاپ ۲ نمایشنامه با موضوع دفاع مقدس، شب شعر شهدا در بندر لنگه، نقاشی دیواری و نمایشگاه خیابانی تجسمی، اکران فیلم با موضوع ایثار و شهادت در سینماها از جمله برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

کنگره ملی یک هزار و ۵۰۰ شهید هرمزگان طبق برنامه اعلام شده در روزهای ۱۷، ۱۸ و ۱۹ دیماه امسال به میزبانی شهرستان بندرعباس برگزار خواهد شد.

استان هرمزگان دارای یکهزار و ۲۵۰ شهید و ۷۷۰ جانباز ۲۵ درصد تا ۳۹ درصد، ۱۰۹ جانباز ۴۰ درصد تا ۴۹ درصد ،۹۰ جانباز ۵۰ تا ۶۹ درصد، ۴۱ جانباز ۷۰ درصد است که ۲۱ اردیبهشت ماه امسال یکی دیگر از این جانبازان شیمیایی به نام 'سلیمان داج' پس از سال‌ها تحمل درد و رنج عوارض شیمیایی از ناحیه ریه در بیمارستان ام لیلا بندرعباس به برادران شهیدش پیوست.

‏۶۰۴۸/‏۹۸۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =