کتاب نظریه اسلامی زیربنای فکری نوینی برای دانشگاه‌ها است

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه شهید بهشتی می گوید: کتاب نظریه اسلامی رشد انسان، زیربنای فکری جدیدی را برای دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی کشور فراهم می کند.

سیدحسن صدوق روز دوشنبه در نشست رونمایی از کتاب "نظریه اسلامی رشد انسان" تالیف این کتاب را اقدامی ارزشمند عنوان کرد و افزود: این مهم بخشی از فعالیت عظیم‌تری است که در ۲ جلد با تاکید بر مباحث تعلیم و تربیت به همت دانشگاه امام صادق (ع) منتشر شده است.

وی در این برنامه که در سالن همایش‌های بین المللی دانشگاه شهیدبهشتی برگزار شد؛ افزود: فصل دوم این کتاب نیز به دنبال یک قرارداد پژوهشی میان شورای عالی انقلاب فرهنگی با دانشگاه شهید بهشتی به همت جملیه علم الهدی به رشته تحریر رسید.

صدوق با اشاره به برخی از آسیب های فرهنگی ناشی از چالش های اقتصادی، اظهار داشت: این آسیب ها باید با استفاده از این ظرفیت ها و همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی برطرف شود.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: کتاب نظریه اسلامی رشد انسان با تاکید بر ساختار وجودی انسان ها به ابعاد وجودی انسانی، سیر حرکت و تغییر و تحولات اشاره می کند.

وی یادآور شد: این اثر با تاثیر از حکمت متعالیه و مکتب صدرایی نگاهی نو به عالم هستی دارد و پدیده های مادی را به ماخذ اصلی که در حقیقت فرایض الهی است؛ مرتبط می کند.

صدوق تصریح کرد: این کتاب همچنین بر آیات و روایات قرآن، نظر حکام و فلاسفه تکیه می کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: درک این اثر نیازمند نگاه دینی و فلسفی و قرآن شناسی است؛ اثری که به زبان ساده سعی در ابلاغ و ارسال پیام به مخاطبان را در پی دارد.

کتاب نظریه اسلامی رشد انسان یک تجربه عینی از تولید علم دینی و تجربه تازه از تفسیر قرآن است که مبنایی متفاوت برای محققان حوزه روانشناسی و علوم تربیتی محسوب می‌شود. در این کتاب به روانشناسی، تعلیم و تربیت و بازتاب فلسفه و کلام اسلامی در روانشناسی پرداخته شده است.

این اثر یکی از مهم‌ترین تجربه‌های محققان کشور در تولید علم دینی است که توانسته با اتکا به مبانی فلسفی حکمت متعالیه و به‌خصوص بهره مندی از تأمل درآیات قرآن کریم دیدگاهی متفاوت را درباره رشد انسان مطرح کند.

آیین رونمایی از کتاب «نظریه اسلامی رشد انسان» امروز با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و دانشگاهی، متخصصان و اهالی رسانه در تالار پروین اعتصامی مرکز همایشهای بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =