۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۲
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83406546
۰ نفر

برچسب‌ها

مشعل گاز در  ۱۰ روستای رودبار  افروخته می‌شود

 رشت - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز گیلان از بهره مندی ۱۰ روستای شهرستان رودبار از نعمت گاز هفته دولت امسال خبر داد.

حسین اکبر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  پروژه  گازرسانی به ۱۰ روستای سخت گذر و کوهستانی شهرستان رودبار طی هفته دولت  به بهره برداری می رسد.

 وی قوشه لانه،گردویشه، گلنگش، طالکوه، پس طالکوه، سیبن، اسپهبدان، شاه شهیدان، چارمان، کهنه وانسرا شهرستان رودبار  با جمعیتی بالغ بر ۷۰۰ خانوار  را روستاهای برخوردار از نعمت گاز طی هفته دولت امسال عنوان کرد.

اکبر اظهار داشت: با بهره مندی این روستاهای کوهستانی از نعمت گاز طبیعی درصد بهره مندی خانوارهای روستایی شهرستان رودبار از ۸۴ درصد به حدود ۹۰ درصد افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: برای گازرسانی به این روستاها  بالغ بر ۵۴ کیلومتر عملیات شبکه گذاری انجام  و بیش از پنج میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به تأثیرات شگرف پروژه بند «ق» در زمینه گازرسانی به روستاهای استان بویژه روستاهای شهرستان رودبار گفت: تا پیش از شروع پروژه بند «ق» ۳۳ روستا (۲۳درصد خانوارهای روستایی) در رودبار  برخوردار از گاز طبیعی بودند ولی هم اکنون پس از گذشت پنج سال این میزان در هفته دولت  امسال  به ۱۳۱روستا و بهره مندی ۹۰ درصدی خواهد رسید.

 به گفته اکبر؛ عملیات گازرسانی به هفت روستای دیگر این شهرستان نیز در دست اجراست که بر اساس برنامه ریزی های بعمل آمده از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

شهرستان رودبار با چهار بخش مرکزی، خورگام، رحمت آباد و بلوکات و عمارلو در ۶۷ کیلومتری جنوب مرکز استان گیلان واقع است. 

۷۲۹۶/۲۰۰۷/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =