۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۳
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83406538
۰ نفر

برچسب‌ها

ترکیب تیم ملی اسکی در رقابت‌های جهانی مشخص شد

کرج – ایرنا –رقابت‌های انتخابی تیم ملی اسکی روی چمن جمهوری اسلامی ایران با شرکت ۱۵ ورزشکار در پیست بین المللی دیزین کرج با معرفی برترین‌های این رشته برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مسابقات انتخابی تیم ملی با هدف شرکت در رقابت‌های سوئیس و قهرمانی جهان به میزبانی ایران به مدت سه روز در پیست بین المللی دیزین برگزار شد.

در این رقابت‌ها که عصر یکشنبه پایان یافت، برترین اسکی بازان چمن کشور در دو بخش مردان و زنان در رشته مارپیچ بزرگ، سرعت و مارپیچ کوچک با یکدیگر به رقابت پرداختند.

علی عمران سولقانی رئیس هیات اسکی البرز روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد که پس از داوری‌ها و انجام این رقابت‌ها، سید مرتضی جعفری، مهدی سولقانی در بخش مردان و ثمین داوری (زنان) برای اعزام به رقابت‌های جهانی کشور سوئیس انتخاب شدند.

مسابقات قهرمانی جهان در سوئیس از ۱۳ مرداد آغاز می‌شود.

همچنین رقابت‌های فینال جوانان و قهرمانی بزرگسالان جهان در رشته اسکی روی چمن به میزبانی پیست بین المللی دیزین برگزار می شود.

صادق کلهر رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون اسکی اعلام کرد که رقابت‌های فینال جوانان و قهرمانی بزرگسالان جهان در رشته اسکی روی چمن از بیست و نهم مرداد ماه تا ششم شهریور ماه به میزبانی پیست بین المللی دیزین برگزار می شود.

او گفت: بیش از ۵۰ ورزشکار زن و مرد رده‌های سنی جوانان و بزرگسالان در رقابت‌های قهرمانی فینال جوانان و قهرمانی بزرگسالان جهان با یکدیگر رقابت می‌کنند.

ورزشکارانی از کشورهای ایران، اتریش، ایتالیا، آلمان، چک، سوئیس، ژاپن و فرانسه در این مسابقه‌ها در رشته مارپیچ بزرگ، کوچک و سرعت به رقابت خواهند پرداخت.

پیست بین المللی دیزین به عنوان یکی از جاذبه‌های ورزشی تفریحی البرز و بزرگترین پیست ایران و خاورمیانه در فصل سرد و گرم سال میزبان رقابت‌های کشوری و بین المللی است.

این پیست در ۷۰ کیلومتری شمال شرقی کرج دارای ۳ تله کابین، ۲ تله سیژ، ۷ تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است که مجهزترین پیست ایران به شمار می‌رود.

بلندی این پیست بین ۲ هزار و ۶۵۰ تا سه هزار و ۶۰۰ متر و بهترین زمان اسکی روی برف در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت است، در پیست بین المللی دیزین ۲ هتل، ۱۹ کلبه و پنج رستوران وجود دارد.

با آغاز فصل سرما و ریزش برف، این پیست هر سال شاهد برگزاری مسابقات ملی و بین المللی است که نشان از ظرفیت‌های بالای آن دارد.

دوچرخه سواری کوهستان، تیراندازی با کمان، کایت سواری، باغ گل و گونه‌های نادر گیاهان کوهستانی از دیگر جاذبه‌های این پیست بین المللی است.

همچنین اسکی روی چمن، نیمه دیگر بزرگترین پیست بین المللی خاورمیانه است.

بهترین زمان برای اسکی روی چمن در این پیست از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور است و اگر برف نبارد تا مهرماه هم امکان برگزاری مسابقات اسکی روی چمن در آن وجود دارد.

۷۴۱۴/‏۶۹۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =