برای حفظ محیط زیست از پتانسیل‌های تخصصی و دانشگاهی استفاده کنیم

تهران- ایرنا- معاون پژوهش و آموزش سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: برای اینکه بتوانیم در تمامی حوزه‌های محیط‌زیستی پاسخ خوب، به هنگام و موثری به معضلات زیست‌محیطی بدهیم، باید از پتاسیل‌های تخصصی و دانشگاهی حداکثر استفاده را ببریم.

اسکندر امیدی‌نیا در هم‌اندیشی فعالان محیط‌زیست در پالایشگاه کرمانشاه افزود: برخی آلودگی‌ها آسیب‌های جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می‌کنند که باید برای کاهش این اثرات مخرب تلاش کنیم که در این راستا، پالایشگاه کرمانشاه موفق به تولید کاتالیست‌های از بین برنده لجن‌های نفتی شده است.

وی اظهار داشت: محیط زیست صرفاً جمع‌آوری زباله و نجات جان یک حیوان وحشی نیست، بلکه محیط‌زیست موضوعی است که می‌تواند بر روی زندگی تک تک ما تاثیر مثبت یا منفی بگذارد.

امیدی‌نیا تاکید کرد: در ساختار جدید سازمان حفاظت محیط زیست، به جد نیازمند مشارکت همه آحاد مردم هستیم.

معاون آموزش و مشارکت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست، فرمول‌سازی مشارکت مردمی برای حفاظت از اکوسیستم‌های غنی استان کرمانشاه و منابع ارزشمند آن و پیشگیری از تخریب و آلودگی محیط زیست توسط فعالان و تشکل‌های محیط‌زیستی را پیشنهاد کرد.

همچنین سهراب براندیشه، رئیس هیات مدیره شرکت پالایش نفت کرمانشاه گفت: تمام تلاش مدیریت بخش خصوصی در شرکت پالایش نفت کرمانشاه بر این است که بر مدار توسعه پایدار حرکت کند که لازمه آن حفاظت از محیط زیست است.

وی ادامه داد: پالایشگاه کرمانشاه برای اولین بار در جهان موفق به اجرای پروژه‌ای شده است که لجن‌های نفتی را از یک تهدید زیست‌محیطی به فرصتی برای حفاظت از محیط زیست و ایجاد ارزش افزوده تبدیل کرده است.

بر اندیشه تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است که در شهری که خودمان در آن زندگی می‌کنیم، تمامی پارامترهای محیط‌زیستی را رعایت کنیم و اجرای این پروژه نیز در همین راستا بوده است.

وی تاکید کرد: توسعه پایدار قطعاً به معنای حفاظت ویژه از محیط زیست است.

یاوری مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه نیز در این هم اندیشی گفت: میزان زباله‌های تولیدی استان کرمانشاه بین ۵۵۰ تا ۶۰۰ تن در روز است و در حال حاضر مشکل اصلی ما در بحث مدیریت این پسماندها کمبود منابع اعتباری است و ما از مسئولان کشوری انتظار داریم که از محل اعتبارات ملی مدیریت پسماند که رقمی در حدود ۱,۰۰۰ میلیارد تومان است، استان کرمانشاه را نیز بهره‌مند کنند.

در ادامه این نشست، لوح تقدیری توسط معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست کشور به سهراب براندیشه رئیس هیات مدیره و کاویانی مدیر عامل شرکت پالایش نفت کرمانشاه به پاس تلاش مجدانه در عرصه محیط زیست و صنعت سبز کشور اهدا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =