زمین برای مسکن مددجویان سیل‌زده ماژین خریداری شد

ایلام - ایرنا - مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام از خریداری۱۲ هزار متر مربع زمین برای ساخت مسکن مددجویان سیل زده دم رود ماژین شهرستان دره شهر خبر داد.

ضیاء رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان زمین با اعتبار یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال برای احداث واحدهای مسکونی مردم سیل این روستا خریداری شده است.

وی ادامه داد: تسطیح این میزان زمین توسط بنیاد مسکن انجام و برای ساخت واحد مسکونی به تمامی بیش از ۲۰ خانوار ساکن در این روستا واگذار خواهد شد.

به گفته وی، در بخشی از این زمین مسجد امام سجاد نیز برای مردم این روستا احداث و تمامی هزینه های آنرا این نهاد تقبل خواهد کرد.

مدیر کل کمیته امداد ایلام اظهار کرد: زمین خریداری شده برای تمام مردم این روستا اعم از مددجو و غیره بوده و به هریک از این خانوارها ۱۰۰ میلیون ریال نیز کمک بلاوض پرداخت خواهد شد.

وی همچنین از تکمیل شماری از واحدهای مسکونی مددجویان سیل زده این استان خبر داد و گفت: پس از جریان وقوع سیل فرودین ماه امسال و تخریب واحدهای مسکونی مناطق سیل زده احداث منازل مسکونی جدید برای مددجویان در دستور کار این نهاد قرار گرفت.

وی گفت: در این زمینه ساخت بیش از ۱۰۰و احد مسکونی مددجویان در مناطق مختلف سیل زده استان شروع و دو واحد از این منازل تکمیل و در آستانه بهره برداری قرار گرفته اند.

وی با ذکر اینکه در مجموع ۳۲۱ واحد مسکونی برای مددجویان سیل زده در مناطق مختلف استان بویژه سیروان و ماژین احداث می شود گفت: این دو واحد مسکونی با همکاری بنیاد مسکن در روستاهای چم قوله و نی دوله چرداول احداث شده اند.

سیل فروردین ماه امسا ل خسارتهای زیادی به زیرساخت های این استان به ویژه در شهرستان های دره شهر و سیروان وارد کرد.

بخش ماژین از توابع شهرستان دره شه از جمله مناطق استان ایلام است که فروردین ماه امسال سیل ویرانگر ساکنان چند روستای این بخش از جمله تعدادی از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد را بی خانمان کرد.
رئیس کمیته امداد کشور اول تیرماه امسال با سفر به استان ایلام از روستای سیل زده دمرود ماژین بازدید و با خرید ۱۲ هزار متر زمین برای تعداد ۱۶ خانوار سیل زده روستای دمرود توسط کمیته امداد موافقت کرد.

بیش از ۷۰ هزار نفر از جمعیت استان ایلام از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) برخوردار هستند.

۷۱۷۱/‏۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =