کسب رتبه دوم منابع طبیعی هرمزگان در اجرای طرح‌های صندوق توسعه ملی

بندرعباس-ایرنا- اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان، توانسته است امسال با پیشرفت ۳۳ درصدی در بین سایر استان‌ها، رتبه دوم اجرای طرح‌های صندوق توسعه ملی را به دست آورد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: در حال حاضر ۴۷ طرح آبخیزداری با ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا می‌باشد که تا هفته دولت امسال به بهره برداری خواهد رسید.

امید ذاکری روز دوشنبه در یازدهمین جلسه ستاد هماهنگی صندوق توسعه ملی ۹۸ افزود: با توجه به میزان مشارکت خوب مردم بشاگرد در اجرای سازه‌های کوچک آبخیزداری، این اداره کل برای تأمین مصالح، نقشه و نظارت در همه شهرستان‌ها آمادگی خود را اعلام می‌کند.

وی بیان داشت: این سازه‌ها علاوه بر اثرگذاری بر پیشگیری و کاهش خطر سیل‌های مخرب و تنظیم جریان‌های سطحی حوزه‌های آبخیر، باعث تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی، کاهش و کنترل فرسایش خاک نیز می‌شود.

این مقام مسؤول خاطر نشان کرد: یکی از تأثیرات مهم اجرای عملیات آبخیزداری، افزایش زمان فاصله بین شروع بارندگی و وقوع سیلاب به میزان ۲۰ دقیقه است.

از مساحت هفت میلیون و۲۰۰ هزار هکتاری هرمزگان، شش میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار جزو عرصه‌های منابع طبیعی است که یک میلیون و ۸۰ هزار هکتار آن جنگل، چهار میلیون و ۹۳ هزار هکتار مرتع و یک میلیون و ۵۶۵ هزار هکتار آن را بیابان تشکیل می‌دهد.

‏۶۰۴۸/‏۹۹۴۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =