۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۲
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 83406516
۰ نفر
نقطه حادثه خیز مسیر قلعه پسیجان شازند اصلاح شد

اراک - ایرنا - نقطه حادثه خیز تقاطع جاده ای قلعه پسیجان شازنداز توابع استان مرکزی با عملیات اصلاح شیب شیروانی و ترانشه‌برداریاصلاح شد.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان شازند روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:  گفت: عملیات اصلاح شیب شیروانی و پرتگاه، ترانشه‌برداری و تعریض شانه تقاطع جاده ای قلعه پسیجان در حدفاصل کیلومتر ۲۰  این مسیر  به طول یک کیلومتر و ۲۰۰ متر به صورت امانی انجام شده است.

« علیرضا اصغری»  گفت: این عملیات اصلاحی با بهره گیری از امکانات راهداری به مدت ۱۰ روز انجام شده است.
وی ادامه داد: انجام خط کشی ۳۴ کیلومتر از جاده اراک به بروجرد در حوزه شهرستان شازند ایمنی این راه پرتردد افزایش یافته است.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان شازند خاطرنشان کرد: این عملیات از ۲ راهی شازند به سمت توره و به سمت شهرستان شازند به صورت پیمانی و با بهره گیری از امکانات راهداری انجام شده است.

اصغری بیان کرد: انجام لکه گیری جاده فرعی و روستایی بخش های زالیان و سربند با آسفالت گرم به میزان ۲۰۰ تن، نصب ۱۵ جهت‌نما، ۳۶  مسیرنما و ۱۸ تابلوی خطرنمای پل حد فاصل روستای البرز تا حمریان و شازند به تحت محل نیز امسال در راستای افزایش ایمنی  جاده های شهرستان شازند صورت گرفته است.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده است.
روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می کنند.

۱۹۵۵/۶۰۱۳/