وزیر پیشین امور خارجه پاکستان: تابع سیاست ضدایرانی نخواهیم بود

اسلام آباد - ایرنا - عضو ارشد حزب تحریک انصاف پاکستان (حزب حاکم) و وزیر پیشین امور خارجه این کشور با تاکید بر اینکه آمریکا به جای زیاده خواهی از پاکستان باید خود نیز به خواسته های ما توجه کند، گفت: پاکستان هرگز سیاستی در جهت خلاف ایران اتخاذ نخواهد کرد.

«سردار آصف احمد علی» که بین سال های 1372 تا 1375 شمسی به عنوان هجدهمین وزیر امور خارجه سکان دار دستگاه دیپلماسی پاکستان بود، در گفت وگو با شبکه خبری Neo TV این کشور افزود: ایران کشور همسایه پاکستان است و ما تابع سیاست های ضدایرانی نخواهیم بود.

این عضو ارشد حزب حاکم پاکستان گفت که آمریکایی ها همواره در جنگ علیه تروریسم از پاکستان اقدامات بیشتری توق دارند اما آنان باید به مواضع اسلام آباد نیز توجه کرده و اقدامات عملی خود را ثابت کنند.

وی با اشاره به سفر فعلی «عمران خان» نخست وزیر پاکستان به آمریکا اظهار داشت: هدف اصلی آن سفر بهبود روابط دوجانبه است.

**رایزنی درباره ایران

«منیر اکرم» نماینده دایم سابق پاکستان در سازمان ملل نیز در گفت وگو با روزنامه «نئی بات» این کشور گفت که تنش های فعلی تهران و ریاض نیز یکی از محورهای اصلی گفت وگوهای عمران خان با دونالد ترامپ خواهد بود.

و با اشاره به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه به ویژه افغانستان، افزود: طرف های فرآیند صلح افغانستان باید زمینه مشارکت بیشتر ایران در این خصوص را فراهم کنند و باید به منافع طرف ایرانی توجه کرد.

منیر اکرم خطاب به نخست وزیر پاکستان توصیه کرد: موضوع ایران و تحولات مربوط به آن را باید در دستور کار مذاکره با رئیس جمهوری آمریکا قرار داد زیرا نقش ایران درخصوص افغانستان بسیار حائز اهمیت است.

عمران خان روز گذشته برای انجام سفر رسمی سه روزه وارد واشنگتن پایتخت آمریکا شد. وی قرار است امروز (دوشنبه) در کاخ سفید با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیدار کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =