۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83406506
۰ نفر

برچسب‌ها

زنان بیشتر از مردان نیازمند حمایت های تامین اجتماعی هستند

قزوین - ایرنا - زنان به لحاظ جسمی در طول زندگی و اشتغال خود بیشتر از مردان به حمایت‌های تامین اجتماعی نیاز دارند و این موضوع باید مورد توجه مدیران و مسئولان باشد.

استاندار قزوین روز دوشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور بانوان و خانواده برگزار شد، افزود: زنان جامعه آسیب پذیرتر از مردان هستند و بین زن و مردی که در یک شغل فعالیت داشته، زنان بیشتر دچار فرسودگی و پیری می‌شوند.

عبدالمحمد زاهدی افزود: اگرچه مشکلات جامعه بین زنان و مردان مشترک است، اما همواره نیازمند توجه ویژه در حوزه زنان هستیم و باید با اشتغالزایی برای توانمندی هرچه بیشتر آنها اقدام کرد.

وی تصریح کرد: اشتغال زنان فقط مربوط به استخدام در ادارت نیست و باید زمینه خود اشتغالی آنها را فراهم کنیم تا تعداد زنان شاغل افزایش یابد.

زاهدی با بیان اینکه زنان جامعه به حقوق و قوانین خود آشنا نیستند، اظهار داشت: این نبود آگاهی در برخی مناطق کشور سبب شده تا برخی دختران از ارث محروم شوند و سهم آنها به برادران و دیگر اعضای خانواده برسد.

استاندار قزوین با بیان اینکه توانمندی فرهنگی و مهارت های زندگی برای زنان باید در دستور کار قرار گیرد، اظهار داشت: اگر زنان در کانون خانواده با مفاهیم اصلی زندگی مشترک و حقوق خانواده آشنا شده و در مرحله بعد عهده دار نقش مادری شوند کمتر شاهد آسیب های اجتماعی خواهیم بود.

وی در مورد ازدواج آسان گفت: باید بیش از پرداختن به شروع زندگی مشترک به خود زندگی توجه کرد چون بیشتر زندگی های مشترک امروزی پس از شروع تازه به طلاق منجر می شوند و ارتباطی به ازدواج آسان و غیر آسان ندارند.
زاهدی خاطرنشان کرد: جامعه قزوین دارای جمعیت مدرنیته و سنتی است و این سبب شده تصمیم گیری‌ها نیز از پیچیده‌گی خاصی در حوزه زنان برخوردار باشند.
۹۹۲۵* ۶۱۰۱

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =