۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۱
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83406502
۰ نفر
وصول درآمد در خراسان رضوی ۴۲ درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- وصول درآمد در خراسان رضوی طی سه ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۲ درصد افزایش یافت.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی روز دوشنبه با بیان این مطلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تا پایان خرداد ماه امسال هفت هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال درآمد در خراسان رضوی وصول و به حساب خزانه دولت واریز شد.
سید مهدی رمضانی گفت: درآمد مصوب خراسان رضوی در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کشور، ۴۵ هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال است که نسبت به درآمد مصوب سال قبل از آنکه  ۳۵ هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال بوده است معادل ۲۸ درصد رشد دارد.

وی ادامه داد: بر اساس درآمد مصوب طی سه ماه نخست امسال باید ۱۱ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال درآمد وصول می شد در حالی که ۶۵ درصد این میزان معادل هفت هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال وصول شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: ۸۸ درصد درآمد وصولی  استان طی سه ماه نخست امسال را درآمدهای مالیاتی تشکیل می دهد.

رمضانی افزود: سایر درآمدهای  وصولی در خراسان رضوی  را نیز درآمدهای غیرمالیاتی تشکیل می دهند که شامل درآمد حاصل از خدمات و فروش کالا، درآمدهای ناشی از دریافت جرائم و خسارت و درآمدهای متفرقه است.
درآمدهای غیرمالیاتی به درآمدهای حاصل از ارائه خدماتی گفته می شود که دستگاههای دولتی بر اساس قانون در ازای انجام آن مجاز به دریافت بهای خدمت هستند که این نوع درآمد به حساب خزانه واریز می شود.
از جمله مصادیق درآمدهای غیرمالیاتی، درآمدهای ناشی از برخی خدمات انتظامی، ثبت اسناد، گمرک، جهاد کشاورزی، پزشکی قانونی، استاندارد، میراث فرهنگی، محیط زیست، فنی و حرفه ای، ثبت احوال، تعاون و کار، راه و شهرسازی، صنعت و معدن و انتقال خون است.

۷۴۹۶/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =