جشنواره فرهنگی حمایت از کالای ایرانی، ماموریت ویژه شورای دانش‌آموزی

تهران- ایرنا- مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی گفت: جشنواره حمایت از کالای ایرانی یکی از سه ماموریت ویژه شوراهای دانش‌آموزی است که تا بهمن ماه 98 ادامه دارد.

به گزارش روز دوشنبه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، علی رمضانی اظهار کرد: ۱۸ انجمن دانش آموزی بر اساس نوع نیاز دانش آموزان در شوراهای دانش آموزی مدارس تعریف شده است. در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ سه ماموریت ویژه برای شوراهای دانش آموزی تعیین شد که یکی از آنها جشنواره فرهنگی هنری حمایت از کالای ایرانی است. این جشنواره از سال گذشته شروع شده و تا بهمن ۹۸ ادامه دارد و مسئولیت آن به عهده انجمن نوشت افزار و کالای ایرانی است.

رمضانی در مورد انتخابات شوراهای دانش آموزی نیز گفت: بیش از ۹ میلیون دانش آموز در انتخابات شوراهای دانش آموزی شرکت کردند و بیش از ۷۰۰ هزار دانش آموز در قالب شوراهای دانش آموزی برگزیده شدند. این حضور نشان دهنده استقبال خوب دانش آموزان و خانواده ها از شورای های دانش آموزی مدارس بود.

وی افزود: شورای دانش آموزی یکی از ارکان مدرسه است که به وظایف آن در شیوه نامه اجرایی شورای دانش آموزی اشاره شده است و می‌خواهیم از تمام ظرفیت دانش آموزان در شوراهای دانش آموزی استفاده کنیم.

رمضانی ادامه داد: همچنین جشنواره آیینه زمان (زندگی به سبک روح الله) در باره زندگی حضرت امام خمینی (ره)، توسط انجمن سبک زندگی ایرانی – اسلامی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی یاد آور شد: با توجه به سیل هایی که در آغاز سال ۱۳۹۸ در برخی از استان های کشور رخ داد، کار برجسته ای با عنوان پویش ملی سیل مهربانی همکلاسی به منظور حمایت و کمک به هموطنان سیل زده به ویژه دانش آموزان توسط شوراهای دانش آموزی مدارس کشور برگزار شد و مسئولیت آن بر عهده انجمن مقابله با حوادث و بلایای طبیعی بود.

وی تصریح کرد: برای قدردانی از اقدامات شوراهای دانش آموزی، همایش ملی شوراهای دانش آموزی برتر استانها ویژه پسران از سه شنبه اول مرداد ماه در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان به مدت ۲ روز برگزار می شود.

رمضانی ادامه داد: در این همایش آموزش، مهارت آموزی و توانمندسازی اعضای منتخب شوراهای دانش آموزی سراسر کشور در راستای تحقق ساحت سیاسی – اجتماعی سند تحول بنیادین مد نظر است.

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی خاطر نشان کرد: کارگاه های مهارت آموزی ویژه ای در این همایش ۲ روزه با عنوان آشنایی با فضای مجازی، حقوق شهروندی، امداد و نجات و گفتمان های دانش آموزی (کرسی های آزاد اندیشی) در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: همچنین برنامه های فرهنگی، ورزشی و فوق برنامه قرآنی با عنوان شبی با قرآن و جنگ شادی با استفاده از ظرفیت دانش آموزان و ورود آنها به اردوگاه شهید بهشتی اصفهان از روز دوشنبه ۳۱ تیر انجام می‌شود. اختتامیه این مراسم روز پنجشنبه ۳ مردادماه برگزار خواهد شد.

همایش ملی شوراهای دانش‌آموزی برتر استان‌ها ویژه پسران از روز سه شنبه ۱ مردادماه در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان به مدت دو روز برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =