تصویب تشکیل صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین با سرمایه هزار میلیارد ریالی

تهران- ایرنا- تاسیس صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین با سرمایه هزار میلیارد ریالی امروز دوشنبه در چهل‌ویکمین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری با موافقت اعضا تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری، چهل و یکمین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری امروز دوشنبه با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و اکثریت اعضا در محل وزارت علوم برگزار شد.

دبیر کارگروه و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری درباره مصوبات این جلسه گفت: در راستای مصوبه دولت و تاکید رئیس جمهوری مبنی اجرای هر چه سریع‌تر مصوبه حمایت از کسب و کار نوپا درخواست تأسیس صندوق نوآفرین با قید فوریت در دستور کار دبیرخانه کارگروه قرار گرفت که با همکاری وزارت ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات با دبیرخانه کارگروه، درنهایت در جلسه چهل و یکم کارگروه با حضور اکثریت اعضا مطرح و به تصویب رسید.

وحدت ادامه داد: این صندوق با سرمایه هزار میلیارد ریالی با سهام‌داری ۴۰ درصدی سازمان فناوری اطلاعات ایران و ۶۰ درصدی بخش خصوصی شامل شرکت ایسنا ارتباطات پیشرو، شرکت مهندسی یاس ارغوانی و شرکت توسعه کارآفرینی بهمن هر کدام ۲۰ درصد تأسیس می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد این صندوق بتواند زمینه رشد استارتاپ‌های حوزه فناوری اطلاعات و دیجیتال را در کشور فراهم کند.

دبیر کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری در ادامه از آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: تأسیس صندوق دانشگاه آزاد در هشتمین جلسه کارگروه در سال ۱۳۹۵ به تصویب رسیده بود اما تاکنون عملیاتی نشده بود، در همین راستا با پیگیری‌های ریاست دانشگاه آزاد، برای آغاز فعالیت رسمی صندوق، تغییر ترکیب سهام‌داران و افزایش سرمایه صندوق به ۲۰۰ میلیارد ریال در چهل و یکمین جلسه کارگروه به تصویب رسید.

صندوق‌های غیردولتی پژوهش و فناوری به منظور فراهم کردن زمینه لازم برای سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی در امر پژوهش و فناوری تأسیس شده‌اند و دبیرخانه کارگروه در صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری مستقر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =