۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۵
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83406434
۰ نفر

برچسب‌ها

 قطعی برق در هوای داغ کرمان

کرمان - ایرنا - در حالی که استان کرمان یکی از گرمترین تابستان های خود را تجربه می کند، قطعی برق روزهای اخیر در برخی ساعات اوج گرما، در مناطقی از شهر نارضایتی شهروندان را در پی داشته است.

به گزارش ایرنا، بارش های بهاری امسال نوید تابستان ملایمی از لحاظ دما را می داد، اما به گفته کارشناسان گرمای حاکم بر کشور امسال رکورد چند ساله خود را شکسته و دیار کویری کرمان نیز روزهای بسیار گرمی را پشت سر می گذارد.

سال گذشته به دلیل خشکسالی های پی در پی کاهش نزولات استان کرمان نیز به همراه نقاط دیگر کشور با خاموشی های روزانه شده مواجه بود، ولی در ابتدای سال ۹۸ مسئولان حوزه برق به شهروندان اطمینان دادند که امسال خاموشی برنامه ریزی شده نداریم.

تابستان گرم که از راه رسید شهروندان با قطعی برق در نقاط مختلف شهر در ساعات مختلف روز مواجه شده اند طوریکه یکی از شهروندان ساکن بلوار جمهوری کرمان به خبرنگار ایرنا گفت: چند روز است حوالی ظهر و در برخی روزها ظهر و در هوای گرم برق قطع می شود که تکرار آن برای اهالی این منطقه مشکل ساز شده است.

وی افزود: در تماس با اداره برق، مشکل را ناشی از فرسودگی شبکه اعلام کردند، اما این در حالیست که اگر فرسودگی بود باید با تعمیر قطعی برق تمام می شد، نا اینکه روزهای دیگر هم تکرار نشود.

یکی دیگر از ساکنین شهر کرمان طی تماس تلفنی با دفتر خبرگزاری ایرنا کرمان گفت: من در حاشیه شهر مغازه خواربار فروشی دارم و قطعی برق به اجناس مغازه، بویژه مواد غذایی خسارت زده است و ادامه این وضع قابل تحمل نیست.

وی با انتقاد از مسئولان حوزه برق کرمان افزود: گرمای تابستان هم قابل پیش بینی هست و مسئولان اداره برق باید از قبل برای اتفاقات آمادگی داشته باشند.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال استان کرمان گفت: امسال با اقدامات و پیش بینی هایی که در این شرکت انجام شده است، قطعی برق برنامه ریزی شده در حوزه عملیاتی شمال کرمان نداشتیم.

امیر جهانشاهی افزود: قطعی برق در برخی نقاط شهر کرمان به ۲ دلیل می تواند رخ دهد که پارگی سیم و سوختن فیوز از عوامل اصلی محسوب می شوند.

وی بیان کرد: تعمیرات برای توسعه شبکه برق نیز دیگر دلیل قطعی موقت برق است که برای خدمات رسانی بهتر به شهروندان ضروری به نظر می رسد.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان کرمان تاکید کرد: مشترکان و شهروندان در ساعات اوج پیک مصرف برق حتماً صرفه جویی کنند، ۱۰ درصد صرفه جویی ضمن کاهش دادن هزینه ها باعث خدمات رسانی بهتر می شود.

هر چند در سال جاری شاهد خاموشی و قطع مکرر برق در استان کرمان نیستیم، اما نبود برق در ساعات گرم روز برای شهروندان مشکلاتی را بوجود آورده که برای حل آن نیاز به تلاش بیشتر متولیان حوزه برق است.

همچنین بهتر است پیش بینی نوسازی و توسعه شبکه قبل از آغاز فصل گرما انجام شود تا شهروندان در گرمای تابستان با قطعی برق مواجه نشوند.

۷۴۳۷/ ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =