ستاری: خراسان شمالی در اقتصاد دانش‌بنیان عقب‌ماندگی تاریخی دارد

بجنورد- ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، خراسان شمالی را در اقتصاد دانش بنیان بسیار ضعیف خواند و گفت: این استان در زمینه اقتصاد دانش بنیان، دچار عقب ماندگی تاریخی است.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز دوشنبه در بدو ورود به خراسان شمالی در جمع خبرنگاران در فرودگاه بجنورد اظهار داشت: در خراسان شمالی، محیط مناسبی برای توسعه شرکت های دانش بنیان وجود نداشته است و البته بخشی از این کمبودها هم مربوط به کم کاری در سطح ملی بوده است.

وی گفت: خوشبختانه استاندار خراسان شمالی بر توسعه شرکت های دانش بنیان تاکید دارد و ما هم تلاش داریم تا اقدامات جدی در این زمینه انجام شود.

ستاری تصریح کرد: تلاش داریم زیرساخت های پارک علم و فناوری این استان با بودجه دولتی توسعه یابد و شرایط رشد شرکت های دانش بنیان برای مردم قابل لمس باشد.

وی، جوانان را پایه اقتصاد آینده برشمرد و تصریح کرد: تلاش داریم تا فرصت های مناسبی برای جوانان دانش آموخته این استان فراهم شود و جوانان و کارآفرینان بتوانند شرکت های بزرگ تاسیس کنند و از مهاجرت به سایر استان ها جلوگیری شود.

ستاری اظهار داشت: رویکرد و تلاش ما این است که با پرداخت تسهیلات کم بهره و حمایت از شرکت های دانش بنیان، زمینه رشد و توسعه این شرکت ها فراهم شود.

به گفته معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، پارسال چهار هزار و ۴۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود داشت که میزان فروش محصولات آنها، ۹۰۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

بازدید از شرکت های دانش بنیان، بازدید از آزمایشگاه و مراکز تحقیقات دانشگاهی استان از برنامه های سفر یکروزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به خراسان شمالی است.

۷۱۸۵/‏‬۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =