هیچ ایرادی به فیش حقوقی ام وارد نیست

تهران- ایرنا- رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در واکنش به خبرهای منتشره در فضای مجازی نسبت به مبلغ فیش حقوقی خود،گفت: هیچ ایرادی به فیش حقوقی ام وارد نیست و پرداختی به اینجانب نیز بر اساس رتبه دانشیاری و حق مسئولیت مورد تائید وزارت علوم بوده و انتشار اکاذیب در این خصوص پیگرد قانونی دارد.

«مجید قدمی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش درباره ادعای برخی مبنی بر تخلفات مالی وی اظهار کرد: بنده در سال ۶۸ در بورسیه اعزام به خارج دولت پذیرفته شدم اما با توجه به کارمند بودن اینجانب در وزارت آموزش و پرورش، دستگاه مربوطه باید ارز مورد نیاز برای تحصیل در خارج از کشور را تأمین می‌کرد.

وی افزود: با توجه به ناتوانی وزارت آموزش و پرورش برای تهیه ارز، براساس دستور وزارت علوم بورسیه اعزام به خارج بنده به بورسیه دولتی داخلی تبدیل شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: بنده کارمند وزارت آموزش و پرورش بودم، از این رو معاونت نیروی انسانی وزارتخانه اعلام کرد که مبلغ از طریق سازمان به دانشگاه محل تحصیل پرداخت شود.

«برخی در فضای مجازی مدعی شده اند که قدمی معاون وزیرآموزش و پرورش در نامه‌ای خطاب به خودش درخواست تأمین هزینه‌های تحصیل خود را مطرح کرده که نهایتاً مورد موافقت قرار گرفته است. که قدمی این موضوع را کذب دانست و گفت: پرداخت مبلغ به دانشگاه براساس دستور معاون نیروی انسانی وزیر انجام پذیرفته است.

بر اساس مستند منتشر شده دیگری، مبلغ ۹ میلیون و ۱۳۲ هزارتومان با عنوان فوق‌العاده مدیریت و حق مأموریت به فیش حقوقی وی اضافه شده اس. که در این رابطه نیز قدمی توضیح داد که این موضوع قانونی وبراساس تبصره ۵ ماده ۵۹ وزارت علوم صورت گرفته است.

وی یادآور شد: همچنین برخلاف اخبار منتشره بنده هیچ گونه اضافه کار دریافت نمی‌کنم.

معاون وزیر در ادامه با اشاره به اینکه نامه منتشر شده مبنی بر در خواست تأمین هزینه‌های تحصیل اینجانب به ۲۳ سال پیش مربوط می‌شود، یادآورشد: این نامه از سوی معاونت نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش تهیه شده است، چراکه بورسیه بنده دولتی بوده و مبلغ از سوی سازمان آموزش وپرورش استثنایی به دانشگاه پرداخت شده است.

قدمی خاطر نشان کرد: تمامی این روند قانونی انجام شده است و این مبلغ مستقیماً از طریق سازمان به حساب دانشگاه واریز شده است.

وی در ادامه درباره انتشار فیش حقوقی خود، اظهار کرد: بنده عضو هیأت علمی دانشگاه هستم، براساس ماده ۷۹ وزارت علوم همه معاونان وزیر و وزرا، استاندارها، نمایندگان مجلس، معاون رئیس جمهوری و رئیس جمهور که عضو هیأت علمی هستند، پرداختی متفاوتی دارند. بر اساس بند ۵ ماده ۵۹ آئین نامه وزارت علوم، هزینه پرداختی این افراد بر اساس درصدی از حق مدیریت رئیس دانشگاه تهران محاسبه می‌شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور خاطر نشان کرد: بنده از پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مأمور هستم و این سازمان حقوق را براساس احکام وزارت علوم، ۴۰ سال سابقه کار، پایه ۲۵ و رتبه دانشیاری به من پرداخت می‌کند.

به گفته قدمی، انتشار این اخبار به دلیل نزدیک بودن انتخابات مجلس بوده و عده‌ای قصد دارند با حمله به مسئولان و دولتمردان برای خود رأی جمع کنند که البته عملی غیراخلاقی است.

معاون وزیر افزود: هیچ ایرادی درخصوص شفاف سازی فیش حقوقی مسئولان دولت وجود ندارد اما انتشار اکاذیب در این راستا پیگرد قانونی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =