نمایشگاه دستاوردهای شرکت‎های دانش بنیان خراسان شمالی گشایش یافت

بجنورد- ایرنا- نمایشگاه دستاوردهای فناورانه شرکت های دانش بنیان خراسان شمالی، روز دوشنبه با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در محل پارک علم و فناوری این استان گشایش یافت.

در این نمایشگاه علاوه بر محصولات و یافته های شرکت های دانش بنیان، دستاوردهای صنایع خلاق، واحدهای فناور پارک علم و فناوری و تعدادی از واحدهای صنعتی خراسان شمالی نیز به نمایش درآمده است. 

دکتر سورنا ستاری ضمن بازدید از این نمایشگاه از غرفه های ۱۲ شرکت دانش بنیان و ۱۱ شرکت خلاق شرکت کننده دیدن کرده و با مدیران و مسئولان این شرکت ها به گفت و گو پرداخت.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، در سفر یک روزه خود به استان خراسان شمالی علاوه بر بازدید از شرکت‌های دانش بنیان در پارک علم و فناوری، از افتتاح خط تولید شرکت دانش بنیان لارین گام، دانشگاه علوم پزشکی و واحدهای مستقر در مرکز رشد شیروان نیز بازدید کرده و در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی این استان نیز حضور خواهد یافت.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی ۴۰ هزار دانشجو دارد که  در دانشگاه های مختلف تحصیل می کنند.

هم اکنون از ۷۰ واحد فناور و شرکت دانش بنیان فعال در پارک علم و فناوری خراسان شمالی، ۶ شرکت در شهرستان های اسفراین، بجنورد و شیروان دارای خط تولید هستند.

۲ واحد فناور خراسان شمالی نیز به تازگی دانش بنیان شده اند که با احتساب آنها شمار شرکت های دانش بنیان این استان به ۱۲ شرکت رسیده است.

ب/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =