تعامل علوم پزشکی با خیران سلامت موجب اعتلای حوزه بهداشت و درمان است

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: تعامل، همکاری و پشتیبانی دانشکده علوم پزشکی شهرستان از مجمع خیرین سلامت موجب اعتلای حوزه بهداشت و درمان می‌شود.

به گزارش ایرنا، حمید شکری روز دوشنبه در جلسه مجمع خیرین سلامت شهرستان مراغه افزود: برگزاری نشست‌های مستمر، نیاز سنجی حوزه بهداشت و درمان، ورود عملیاتی به موضوعات این حوزه، تعامل و شناسایی خیران داخل و خارج از شهرستان باید از اولویت‌های مجمع خیرین سلامت شهرستان باشد.

وی با اشاره به اینکه مؤلفه اصلی توسعه در هر جامعه‌ای بر محور سلامت است، افزود: بدون دستیابی به سلامت، رسیدن به سایر مؤلفه‌های توسعه امری دست نیافتنی است که در این ارتباط خیرین سلامت با عزم جدی خود برای رفع مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان فعالیت می‌کنند.
وی به گذشت بیش از یک سال از تشکیل مجمع خیرین سلامت شهرستان اشاره کرد و گفت: لزوم تلاش بیشتر در عرصه اطلاع رسانی، جذب خیرین در حوزه سلامت و همچنین ارائه عملکرد ۶ ماهه باید از برنامه‌ها و اولویت‌های مجمع خیرین باشد.
شکری با تقدیر از زحمات مجمع خیرین سلامت مراغه در خصوص راه اندازی مرکز درمانی سرطان شهرستان مراغه یادآوری کرد: مردم مراغه همواره پای ثابت کارهای خیرخواهانه بوده و حضور پررنگی در کمک به انجمن‌های خیریه دارند.
وی افزود: دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید فعالیت نیک‌اندیشان را ارج نهاده و آنان را به امور خیر تشویق و ترغیب کنند، زیرا بدون شک حمایت از نیکوکاران در بخش‌های مختلف و تشویق آنان، تأثیر به سزایی در ترویج فعالیت‌های خیریه دارد.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
۳۰۷۷/‌۹۸۸۰/‌۵۱۸