مددجویان سیلزده کمیته امداد مازندران به خانه‌هایشان باز می‌گردند

ساری – ایرنا - مدیر تامین مسکن و ساختمان کمیته امداد مازندران با اشاره به اینکه در حادثه سیل اوایل امسال به ۴۲۰ واحد مسکونی مددجویان این نهاد خسارت وارد شد، گفت: با پرداخت کمک های بلاعوض تمامی این واحدها تا پایان مرداد امسال آماده تحویل هستند.

علی مالدار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای آماده سازی این واحدهای خسارت دیده ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض از سوی کمیته امداد به مددجویان پرداخت شده است.

وی از انجام بیش از ۸۰ درصد بازسازی و ترمیم واحدهای خسارت دیده مددجویان در حال حاضر خبر داد و گفت: ۷۵ واحد مسکونی متعلق به مددجویان هم در سیل به طور کامل تخریب شد که برای کمک به ساخت این واحدها یکصد میلیون ریال کمک بلاعوض بنیاد مسکن و یکصد میلیون ریال کمک بلاعوض کمیته امداد پرداخت شده است و علاوه بر این، ۴۰۰ میلیون ریال هم تسهیلات در اختیار مددجویان قرار گرفت.

مالدار با اشاره به اینکه این واحدهای مسکونی تخریبی با مشارکت بسیج سازندگی ساخته می شود، افزود: تاکنون و پس از گذشت حدود سه ماه از وقوع حادثه سیل، سه واحد مسکونی آماده و به افراد تحویل داده شد.

وی پیش بینی کرد که بقیه واحدها هم به تدریج از شهریور تا پایان امسال پس از تکمیل تحول مددجویان شود.

کمیته امداد مازندران بیش از ۸۱ هزار خانوار را با جمعیت بیش از ۱۳۰ هزار نفر را زیر پوشش خود دارد.

‌سیل اواخر اسفند پارسال و اوایل فروردین امسال به حدود هفت هزار واحد مسکونی خسارت زد که تعدادی از آنها مربوط به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد بود.

۲۰۹۶/‏۱۶۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =