۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۸
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83406366
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت و اجرای جاده کنار گذر شهر ایوان شتاب می گیرد

ایلام - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: روند اجرای طرح کنارگذر شهر ایوان، با همکاری تمامی دستگاه های ذیربط شتاب می گیرد.

علی اصغر کاظمی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد کنارگذر یکی از مطالبات و ضروریات این شهرستان است چرا که با احداث آن مشکلات ترافیکی سطح شهر ایوان مرتفع خواهد شد.

وی افزود: همچنین این پروژه به خاطر اهمیت تردد زائران عتبات عالیات و همچنین کاستن از بار ترافیک داخل شهر ایوان یک پروژه ضروری است که با تلاش و پیگیری این اداره کل اجرایی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام بر آمادگی پرداخت خسارت و رفع معارضان منطقه جهت تسریع در اجرای این طرح تاکید کرد و یادآور شد: قرارداد اجرای این پروژه ۹ کیلومتری با اعتبار ۳۱۰ میلیارد ریال شامل احداث ۲ دستگاه پل بزرگ ۱۰۰ متری و ۴۰ دستگاه پل معمولی با حجم عملیات خاکی ۴۰۰ هزار متر مکعب است.

احداث کنار گذر ایوان بهمن ماه سال گذشته با حضور مسئولان ارشد استان کلنگ زنی شد.

** آماده‌سازی تونل قلاجه برای تردد مسافران اربعین

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با اشاره به اهمیت تونل قلاجه ایوان در سهولت در تردد زائران در ایام اربعین حسینی گفت: بازگشایی این تونل ضمن ایجاد کریدور جدیدی برای حمل و نقل جاده‌ای در استان، مسیری مطمئن و ایمن برای مسافران به ویژه زائران عتبات عالیات فراهم می‌کند.
کاظمی در خصوص وضعیت در خصوص نصب تجهیزات جت فن و روشنایی این تونل گفت: تمام وسایل مربوط به نصب تهویه (جت فن) و سیستم روشنایی خریداری شده است.

علی اصغر کاظمی یادآور شد: تکمیل سیستم روشنایی تونل به ۸۰۰ چراغ و ۴۲ تهویه نیاز دارد که تاکنون و با تلاش و جدیت پیمانکاران ۴۰۰ چراغ و ۲۰ تهویه جت فن نصب شده است.

وی با اشاره به اتمام عملیات روشنایی و تهویه تونل قلاجه تا پیش از ایام اربعین امسال افزود: هم اکنون عوامل اجرایی این پروژه با جدیت در حال نصب تهویه و سیستم روشنایی تونل هستند.
وی بر نقش تونل قلاجه در ترافیک ایام اربعین بخصوص در زمان برگشت زائران اربعین حسینی تاکید کرد و یادآور شد: با بازگشایی این مسیر ترافیک خودروها در مسیر حمیل - ایلام - اسلام آباد کمتر خواهد شد و نیمی از تردد زائران اربعین از مسیر ایوان - ایلام انجام خواهد شد.

شهرستان ۵۵ هزار نفری ایوان در ۳۵ کیلومتری ایلام واقع است.

۳۰۳۲/‏۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =