۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 1414
کد خبر: 83406361
۰ نفر

برچسب‌ها

قیمت خرید گندم در اردبیل تغییر نمی‌کند

اردبیل - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: قیمت خرید گندم در این استان تغییر نمی‌کند و با همان مبلغ ۱۷ هزار ریال خریداری می‌شود.

به گزارش ایرنا، ارژنگ عزیزی روز دوشنبه در جلسه شورای آرد و نان و خرید گندم افزود: لازم است کشاورزان با این قیمت نسبت به تحویل گندم تولیدی خود به شرکت غله اقدام کنند.

وی بیان کرد: بر اساس اعلام شرکت غله تاکنون ۱۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه ۴۷ درصد و در کشور ۹ درصد کاهش یافته است.

معاون استاندار اردبیل همچنین اضافه کرد: خروج گندم از استان باید کنترل شده و لازم است انتقال گندم به سایر استان‌های کشور بر اساس مجوز و بارنامه انجام شود.

وی با تاکید بر انجام نظارت لازم توسط دستگاه‌های مربوطه از قبیل راهداری و نیروی انتظامی گفت: در صورت خروج گندم از استان میزان ذخیره‌سازی در داخل استان با مشکل مواجه می‌شود.

عزیزی ادامه داد: اگر ذخیره‌سازی گندم در داخل استان کمتر از ۲۰۰ هزار تن باشد برای تامین گندم مورد نیاز مجبور به بازگردندان گندم‌های خارج شده خواهیم بود و این اقدام هزینه‌های حمل و نقل را بر استان تحمیل می‌کند.

وی همچنین با اشاره به کاهش میزان تولید گندم نسبت به برآورد انجام گرفته، دلیل این افت را نبود بارندگی مناسب در شمال استان عنوان کرد.

وی با تاکید بر پرداخت به موقع هزینه کشاورزان بابت گندم تحویلی گفت: کشاورزان باید در موعد مقرر مبلغ محصولات فروخته شده خود را دریافت کنند تا انگیزه خروج گندم برای فروش در سایر نقاط کاهش یابد.

عزیزی همچنین به سیلوهای موجود در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۳۵۰ هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی در استان وجود دارد و این در حالی است که حدود ۲۵۰ هزار تن گندم خریداری می‌شود.

وی ادامه داد: برخی سیلوهای احداث شده در استان توجیه اقتصادی ندارد و نباید مجوز احداث آن در گذشته صادر می‌شد.

۶۰۱۶/‏۳۰۰۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =