۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۳
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 83406328
۳ نفر

برچسب‌ها

سمیرم از منابع درآمد پایدار بی‌بهره است

اصفهان- ایرنا- شهردار سمیرم از نبود درآمدهای پایدار برای شهرداری این خطه ابراز نگرانی کرد.

کوروش صابری روز دوشنبه در جمع گروهی از فعالان فرهنگی و اجتماعی سمیرم تاکید کرد: غیردولتی بودن مدیریت شهرها و مناطقی همچون سمیرم مشکلاتی ایجاد کرده که مهمترین آن نبود درآمدهای پایدار برای تامین اعتبار طرح‌های مدیریت و مبلمان شهری است.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر این نداشتن درآمد کافی، باعث شده بخش‌های حساس و مهمی همچون فرهنگ، هنر و حتی ورزش در شهرداری دیده نشود یا اگر هم فعالیتی در این بخش‌ها شده در حد کمک به برپایی یک همایش یا هیات‌های عزاداری است.

شهردار سمیرم با بیان اینکه فرهنگ و کار فرهنگی زیربنای توسعه پایدار و همه جانبه است ادامه داد: یک نمونه اهمیت ندادن به مقوله فرهنگ، کتابخانه کوی نور سمیرم است که حدود ۳ دهه از رها شدن آن در حد یک سازه فلزی می گذرد که ما امسال سقف این مجموعه را احداث کردیم.

وی اظهار امیدواری کرد که با کمک فعالان فرهنگی و فعال شدن بخش روابط عمومی و فرهنگی شهرداری، کارها و تلاش‌های مستمر، اثربخش، پویا و سازنده در این بخش شاهد باشیم.

صابری همچنین اشاره ای به مشکلات افتتاح باغ بانوان و خانواده در این شهر داشت و افزود: دو سال قبل قطعه زمینی برای مجموعه باغ خانواده و بانوان آماده شد اما به دلیل بروز مشکلاتی با مالکان زمین به نتیجه نرسید.

وی اظهار داشت: هفته گذشته دوباره با مالکان زمین جلسه‌هایی داشته‌ایم تا بتوانیم کار احداث مجموعه باغ بانوان را آغاز کنیم و به نتایج خوبی هم رسیدیم اما اعتباری برای ساخت و ساز و تجهیز آن نداریم.

شهردار شهر سمیرم در پاسخ به سوال یکی از حاضران درباره جایگاه دفن زباله‌نیز گفت: حدود ۵۰ سال است زباله‌های این شهر در محل کنونی در جنوب سمیرم دفن می شود و این محل مشکلات زیست محیطی زیادی دارد.

وی ادامه داد: زمین جایگزین جایگاه دفن زباله در مسیر جاده حنا و شرق سمیرم نیز چند سال قبل مشخص و از سوی محیط زیست تایید شد اما همچنان چند معارض اجتماعی دارد که به نتیجه نرسیده است.

صابری به مشکل تامین آب فضای سبز شهری اشاره ای داشت و افزود: اجرای آبیاری قطره‌ای برای این فضا در زمان حاضر به دلیل نبود آب کافی ممکن نیست اما آبیاری با تانکرهای سیار روزانه انجام می شود.

صابری به احداث فرهنگ‌سرا و یک سالن اجتماعات ۵ هزار متری در محله کوشک مرکز شهر اشاره کرد و گفت: زمین توسط اداره راه و شهرسازی مشخص شده و کار ساخت این دو مجموعه امسال آغاز می شود.

مناسب سازی معابر و تامین امکانات اولیه برای توانخواهان در عرصه مبلمان شهری، افتتاح خانه جوان، اشکال هندسی برخی میدان‌ها و خیابان‌ها، روابط عمومی ضعیف شهرداری، ورودی های نامناسب شهر، وضعیت معابر و ضرورت توجه به حقوق شهروندی از جمله مسائلی بود که در این نشست مطرح شد.

شهر سمیرم بابیش از ۲۶ هزار نفر جمعیت و هفت محله خواجگان، قلعه، دهان، دلگر، جنگل، علیا و ماندگار به عنوان مرکز شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.
/ ‏‬ ۶۰۲۲۲‬ / ‏‬ ۷۱۴۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =