فعالیت گشت نامحسوس در جاده‌های یزد افزایش می‌یابد

یزد - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای یزد گفت: با هدف ارائه خدمات مناسب، امنیت بهتر و ارتقاء کیفی خدمات به مسافران تابستانی، فعالیت گشت‌های نامحسوس در جاده‌های استان افزایش می‌یابد.

علی علیخانی روز دوشنبه در حاشیه جلسه هم اندیشی با رئیس پلیس راه استان یزد، اداره ایمنی و ترافیک و حریم راه با محور سفرهای تابستانی و افزایش ایمنی جاده‌ها و برقراری گشت محسوس و نامحسوس و ارتقاء خدمات به مسافران به ایرنا افزود: همه تلاش ما بر کاهش حوادث جاده‌ای و امنیت و آرامش بیشتر مسافران است.

وی اضافه کرد: در این جلسه مباحثی میان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راه استان مطرح و مقرر شد با افزایش تیم‌های کنترل پلیس راه و گشت‌های اداره کل راهداری نسبت به برقراری گشت‌های نامحسوس با همکاری این ۲ مجموعه اقدام شود.

مدیرکل راهداری یزد اظهار امیدواری کرد که با برقراری گشت‌های نامحسوس، خدمات مناسبی در راستای سفرهای تابستانی، امنیت بهتر و ارتقاء کیفی خدمات رسانی افزایش یابد.

به گفته سردار حمیدی رئیس پلیس راه کشور، ماموران کنترل نامحسوس متشکل از نخبه ترین افسران مجموعه راهنمایی و رانندگی هستند که پس از گذراندن آموزش‌های تخصصی لازم در این زمینه به خدمت گرفته شده‌اند.

گشت‌های نامحسوس موظف هستند زمانی که قصد متوقف کردن خودروی متخلفی را داشته باشند از چراغ گردان خودرو استفاده کنند و موظف به نشان دادن کارت شناسایی به راننده هستند.

ماموران کنترل نامحسوس با لباس شخصی در خودروهای مدل بالا که نشانه کوچکی از پلیس راهنمایی و رانندگی روی آنها نصب است، با تردد در شهرها و جاده‌ها به کنترل ترددها و شناسایی رانندگان متخلف می‌پردازند.

۱۹۶۸/ ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =