۴۰۰ میلیارد ریال برای بهبود ارتباط تلفنی در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد هزینه شد

گچساران- ایرنا-سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه وبویراحمد گفت:۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهبود خدمات تلفن همراه در مناطق روستایی استان هزینه شده است.

محمد هادی امیری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان اعتبار برای تبدیل سایت های جی اس ام به خدمات تلفن همراه در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد هزینه شده است.

وی تعداد سایت های جی اس ام روستایی در کهگیلویه و بویراحمد را ۸۰ مورد ذکر کرد و افزود: از این تعداد ۱۲ سایت در شهرستان های گچساران و باشت قرار دارد.

وی بیان کرد: مشترکان سه سایت دیگر در مناطق گوهرگان، امامزاده جعفر و ماهور باشت از توابع شهرستان های گچساران و باشت نیز در آینده نزدیک از این خدمات بهره مند خواهند شد.

سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: برای ارتقای خدمات سیم کارت های جی اس ام روستایی در هر سایت پنج میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

امیری تصریح کرد: با اجرای این طرح ها درصورتی که مشترکان بخواهند با اهالی روستا ارتباط برقرار کنند با تعرفه تلفن ثابت و در صورتی که با مشترکان مناطق شهری ارتباط برقرار کنند با تعرفه تلفن همراه اول محاسبه خواهد شد.

ضریب نفوذ تلفن همراه در کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۲.۸۷ درصد است.
بیش از ۸۰۰ هزار مشترک تلفن همراه اول در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد این در حالی است که جمعیت استان ۷۲۰ هزار نفر است.
تاکنون یکهزار و ۶۹۱ روستای کهگیلویه و بویراحمد به انواع ارتباطات مخابراتی مجهز شده اند و یکهزار و ۷۰۵ کیلومتر فیبرنوری در استان تاکنون ایجاد شده است.
 

۸۱۴۳/۶۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =