هوشمندسازی صنعت حمل ونقل کشور با تعامل استارت‌آپ‌ها امکان‌پذیر است

تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به اینکه یکی از نیازهای صنعت حمل و نقل کشور هوشمندسازی این حوزه است، گفت این امر جز با تعامل نهادهای مرتبط با حمل و نقل و استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های خدماتی امکان‌پذیر نیست.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی در خصوص پویش ملی نهضت ساخت داخل (ایران ساخت) با بیان اینکه رونق تولیدات داخلی منوط به حضور جوانان ایده پرداز است، گفت: تلاش متخصصان داخلی در حوزه حمل و نقل برای رونق دادن به تولیدات داخلی و تحقق شعار امسال، امری واجب است.

وی، توانمندی قطعه‌سازان داخلی در صنعت خودرو را مطلوب توصیف کرد و خواستار تعامل و همکاری سازنده خودروسازان و شرکت‌های دانش‌بنیان شد.

منطقی معتقد است که یکی از نیازهای صنعت حمل و نقل کشور، هوشمندسازی این حوزه است و این هوشمندسازی جز با تعامل نهادهای مرتبط با حمل و نقل و استارتاپ ها و شرکت های خدماتی امکانپذیر نیست.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با مثبت ارزیابی کردن روند برگزاری نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل، رونق تولید، که در روزهای گذشته برگزار شده بود، گفت: ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری بعد از اتمام نمایشگاه، مسئولیت ویژه‌ای را برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برعهده دارد و تلاش می‌کند با ایجاد ارتباط میان استارت‌آپ‌ها و بخش‌های دولتی گام موثری جهت توسعه فناوری‌های نوین و حمایت از تولیدات داخلی بردارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =