مشکلات بیمه و داروی جانبازان سمنان در حال پیگیری است

سمنان- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان گفت: مشکلات بیمه‌ای جانبازان و ایثارگران استان در دریافت دارو با پیگیری‌های متعدد با مسئولان مربوط برطرف می‌شود.

حجت الاسلام حسن فریدون روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دلیل پرداخت نشدن مطالبه ها، برخی از شرکت های بیمه‌ای از ارایه خدمات به جانبازان و ایثارگران اجتناب می کنند که با برگزاری نشست های متعدد پیگیر این موضوع هستیم.

وی خاطر نشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران با ۱۵۰ شرکت بیمه‌ای و خدماتی برای ارایه خدمات به جانبازان قرارداد دارد، اما تعدادی از این شرکت ها به دلیل مشکلات مالی، همکاری های لازم را با این قشر از جامعه ندارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان اضافه کرد: با وجود فشارهای خارجی، مشکلی در تامین داروهای جانبازان وجود ندارد و با همکاری دستگاه های اجرایی مربوط در کمترین زمان ممکن دارو در اختیار جانبازان و ایثارگران قرار می گیرد.

فریدون ادامه داد: با تخصیص به موقع اعتبارها و رفع مشکلات، مطالبه های شرکت های بیمه ای در کمترین زمان ممکن پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: مشکلات بیمه درمان جانبازان تنها مختص به سمنان نیست و بسیاری از استان‌های کشور با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان گفت: شرکت های بیمه‌ای و داروخانه ها با وجود مشکلات، خدمات دهی به جانبازان و ایثارگران را به صورت شایسته در دستور کار قرار دهند.

استان سمنان بیش از سه هزار شهید، هفت هزار و ۶۰۰ جانباز و ۲۴۳ آزاده دارد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط