۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۰
کد خبرنگار: 1620
کد خبر: 83406283
۰ نفر

برچسب‌ها

ایجاد ۱۶ مرکز نیکوکاری در ساوه کلید خورد

ساوه - ایرنا - معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه گفت: ایجاد ۱۶ مرکز نیکوکاری امسال در ساوه هدفگذاری شده و تا پایان سال تمامی آن ها راه اندازی می شود.

به گزارش ایرنا، «علی میرزایی» روز دوشنبه در آیین بهره برداری از مرکز نیکوکاری فاطمه الزهرا (س)  در حوزه علمیه بانوان  ساوه، اظهار کرد: پایه گذاری نهادهای انقلابی با درایت و دوراندیشی امام راحل صورت گرفت و هرچه زمان می گذرد ه نگاه ژرف و تدبیر رهبر فقید انقلاب بیشتر برجسته می شود.

وی ادامه داد: امام راحل با دوراندیشی نهادهای حمایتی و مردمی چون  کمیته امداد و بسیجرا پایه گذاری کرد که امروز منشا خدمات متعدد و موثر است.

فرماندار ساوه خاطرنشان کرد: خاستگاه اصلی کمیته امداد مردمی است و تلاش برای حفظ و تقویت پیوندهای مردمی با نظام اسلامی از کارکردهای این نهاد محسوب می شود.

میرزایی بیان کرد: ایجاد مراکز نیکوکاری اقدامی راهبردی و کارساز است زیرا فرهنگ خیر و احسان را در جامعه ترویج می کنند و پلی برای ارتباط گیری بیشتر خیران با جامعه است.

وی  گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) باید ضمن تشویق نیکوکاران و خیران، نیازمندان را نیز تکریم و شخصیت و شئونات آنان را حفظ کند.

فرماندار ساوه عنوان کرد: پشتوانه اصلی کمیته امداد،امام خمینی (ره) طیف های مردمی  است و مراکز نیکوکاری علاوه بر جمع آوری کمک های شهروندان نیک اندیش باید در راستای کارآفرینی، آموزش، اشتغال و توانمند سازی جامعه هدف تلاش کنند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ساوه نیزدر این آیین  گفت: مرکز نیکوکاری فاطمه الزهرا (س)با بهره گیری از ظرفیت حوزه علمیه خواهران، پنجمین کانون نیکوکاری شهر ساوه است.

«عباس محمدی هزاوه» افزود: سپردن کارها به مردم از سیاست های کلیدی  کمیته امداد است و تاسیس مراکز نیکوکاری نیز با همین هدف دنبال شده  تا هر محله دارای یک مرکز شود و نوعی شبکه مویرگی برای جمع آوری کمک های مردمی در شهرستان ایجاد شود.

وی گفت: رویکرد عمده مرکز نیکوکاری فاطمه الزهرا (س)تمرکز بر مشکلات بانوان و کمک گرفتن از خیران برای رفع مشکلات این اقشار است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ساوه اظهار داشت: مرکز نیکوکاری نوعی امداد محله محسوب شده تا با پرهیز از بروکراسی ها در کمترین زمان به مردم خدمات ارایه شود.

محمدی هزاوه گفت: ۵۰ درصد از کل درآمدهای کمیته امداد امام خمینی (ره)  ساوه را چهار مرکز نیکوکاری این شهرستان داشته اند.

 چهار هزار و ۷۰۰ خانوار ساوجی از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) استفاده می کنند.

/۶۰۱۳/۶۵۳۹