قطعه ای از بهشت رضا (ع) مشهد به دفن اهدا کنندگان عضو اختصاص یافت

مشهد- ایرنا- شورای اسلامی شهر مشهدموافقت کرد که قطعه ای در بهشت رضا (ع) این شهر به دفن رایگان اهداکنندگان عضو اختصاص یابد.

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای شهر مشهد به هنگام طرح این موضوع در جلسه علنی روز دوشنبه شورا گفت: سالانه سه  هزار نفر در کشور مرگ مغزی می شوند و سه هزار و ۳۰۰ نفر نیز به علت عدم دریافت عضو فوت می کنند.
محمد حاجیان شهری افزود: در پی درخواست دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تخصیص اقدامات تشویقی در راستای توسعه فرهنگ اهدای عضو، تصمیم بر آن شد قطعه ای در بهشت رضا(ع) به اهداکنندگان عضو اختصاص یابد و با تصویب این مصوبه، شهرداری مشهد موظف است در راستای توسعه فرهنگ اهدای عضو و قدردانی از تصمیم حیاتی خانواده های آنها قطعه ای ویژه به نام قطعه بخشندگان را به این امر اختصاص دهد و همچنین هزینه کفن و دفن اهداکنندگان عضو در این قطعه رایگان است.
عضو دیگر شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این خصوص گفت: شاخص اهدای عضو در کشور ۱۱ اهدا به ازای هر یک میلیون نفر است که این شاخص در مشهد ۲۱ اهدا به ازای هر یک میلیون نفر است.
رمضانعلی فیضی افزود: هم اکنون  ۲۵ هزار نفر  در کشور در نوبت دریافت عضو قرار دارند و سالانه شش  هزار عضو حیاتی قابل پیوند دفن می شود لذا ضروری است با اقدامات مختلف، فرهنگ اهدای عضو توسعه یابد.
همچنین در این جلسه شورای اسلامی شهر مشهد تفریغ بودجه سال ۹۷ سازمان زمین و مسکن، شرکت گردشگری هفت حوض، سازمان عمران، شرکت احداث قطارشهری، شرکت ترافیک هوشمند الیت و شرکت حمل و نقل بار درون شهری و حومه بررسی و مصوب شد.
۷۵۰۵/۱۹۲۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =