رشد ۷۸ درصدی کمک خیرین به حوزه سلامت خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی گفت: خیرین از ابتدای سال جاری یک میلیارد و ۷۰ میلیون تومان به مجمع خیرین سلامت استان کمک کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۸ درصد افزایش یافته است.

سید محمود حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سه ماهه نخست سال گذشته مردم و خیرین ۶۰۰ میلیون تومان به مجمع خیرین سلامت استان کمک کردند.

وی بیان کرد: در مجموع سال گذشته مردم و خیرین ۲ میلیارد و ۱۵۶ میلیون تومان به مجمع خیرین سلامت استان کمک کرده‌اند که در این شرایط اقتصادی قابل تقدیر است.

حسینی اظهار داشت: کمک‌های خیرین در زمینه احداث پروژه‌های بهداشتی درمانی، خرید تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها و کمک به بیماران نیازمند سرطانی هزینه شده است.

وی عنوان کرد: اکنون بیش از ۲۵ پروژه خیرساز با پیشرفت فیزیکی مناسب با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در استان در دست احداث است که از این تعداد پنج پروژه در یک ماه آینده تکمیل و افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین ۱۹ تخت بیمارستانی با هزینه ۹۰ میلیون تومان و با کمک یک خیر تهرانی خریداری و به بیمارستان‌های قاین و درمیان اهدا شد که از این تعداد ۹ تخت به بیمارستان خاتم الانبیاء درمیان و ۱۰ تخت به بیمارستان شهدای قاین اختصاص یافت.

حسینی گفت: نقش مجمع خیرین سازماندهی خدمات خیرین در حوزه سلامت است و این مجمع براساس استراتژی و راهبردهای وزارت بهداشت، ابتدا نیازهای استان و شهرستان‌ها را شناسایی و بعد اقدام می‌کند.

۷۵۵۶*۶۰۵۴