۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 1677
کد خبر: 83406223
۰ نفر

برچسب‌ها

گرم‌ترین شب کردستان به صورت حاره سپری شد
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - کردستانی ها در 24 ساعت گذشته با گذراندن شب حاره ای گرمترین ساعات امسال را پشت سر گذاشتند.

پیش بین مسئول اداره کل هواشناسی کردستان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه شب گذشته تمامی نقاط استان به جز دهگلان بالای 20 درجه سانتیگراد و حاره ای را شاهد بودند، اظهار داشت: در این مدت سلین اورامان با 47 درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقطه استان بود.

ریحان امیدی راد اضافه کرد: پس از آن سروآباد با 45.1 درجه سانتیگراد و سنندج با 42.2 درجه دیگر نقاط گرم استان بودند و دهگلان نیز با 19.1 درجه بالای صفر خنک‌ترین نقطه استان بود.

وی با بیان اینکه دمای حاره های بالای 20 درجه بوده و تحمل کردن آن نیز دشوار است، افزود: در 24 ساعت گذشته رکورد گرمترین روز در شهرستان بانه با یک درجه افزایش و رسیدن به 40 درجه سانتی‌گراد شکسته شد و در شهرستان های سنندج و سروآباد نیز به مرز رسید.

دمای کردستان کاهش می‌یابد

پیش بین مسئول اداره کل هواشناسی کردستان یادآور شد: بر اساس بررسی آخرین مدل‌ها و نقشه های پیش یابی، پیش بینی می شود از فردا دمای هوای این استان تا روز جمعه در هر روز یک درجه از شدت هوای گرم استان کاهش داشته باشد.

وی گفت: اما تداوم هوای گرم و عمدتا بالای 40 درجه همچنان در برخی نقاط از جمله اورامانات، سروآباد، کامیاران و سنندج در روزهای آینده دور از انتظار نیست.

3034/9102

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =