۱۵۰ نیروگاه خانگی خورشیدی به روستاهای چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهار محال و بختیاری از اختصاص ۱۵۰ نیروگاه خانگی خورشیدی به مناطق روستایی این استان خبر داد.

مجید فرهزاد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به آغاز اجرای طرح جهاد روشنایی با هدف توسعه و ترویج انرژی های نو و تجدید پذیر و اشتغالزایی در مناطق روستایی از سوی سازمان بسیج مستضعفان، اظهار داشت: اجرای این طرح حمایتی در چهارمحال و بختیاری اکنون در دستورکار قرار گرفته است.

به گفته وی، در این طرح متقاضیان ساکن در مناطق روستایی، با امضای موافقت نامه و با دریافت تسهیلات بانکی مناسب، پنل های خورشیدی مولد برق را در اختیار خواهند گرفت و برق تولیدی آنها به صورت تضمینی تا ۲۰ سال، توسط شرکت توزیع نیروی برق خریداری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهار محال و بختیاری تصریح کرد: این طرح یکی از طرح های حمایتی سازمان بسیج مستضعفان کشور است و اولویت اجرای آن با متقاضیان خانواده های کم بضاعت روستایی است.

فرهزاد افزود: در مرحله نخست اجرای این طرح ۳ هزار نیروگاه خانگی در سطح کشور توسط سازمان بسیج مستضعفان راه اندازی می شود که سهم استان ۱۵۰ نیروگاه تعیین شده است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بیش از ۹۴۷ هزار نفر جمعیت در ۴۱ شهر و بیش از ۸۴۰ آبادی و روستا دارد و همه مناطق روستای بالای ۲۰ خانوار معادل ۹۸ درصد از نعمت روشنایی برق برخوردارند.

۲۰۹۷/۶۱۹۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =