۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۳
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 83406208
۱ نفر

برچسب‌ها

مجوز انتقال  آب به ناحیه صنعتی سمیرم صادر شد

اصفهان- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سمیرم از امضای قرارداد انتقال آب به ناحیه صنعتی این منطقه خبر داد.

اردشیر نوابی سمیرمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات انتقال آب از سمیرم به ناحیه صنعتی این شهرستان پس از دریافت مجوزهای لازم و قانونی با اختصاص ۳۸ میلیارد ریال اعتبار آغاز شده است.

وی خاطر نشان کرد: این طرح با انتقال سه تا پنج لیتر آب در ثانیه به این شهرک صنعتی تا ۳ ماه آینده به پایان می‌رسد.

به گفته نوابی سمیرمی، تعدادی واحد صنعتی در این ناحیه صنعتی مستقر هستند که با تامین آب از روستای گرموک از توابع بخش مرکزی، مشکل‌شان حل و فصل می‌شود.

رییس اداره صمت سمیرم ادامه داد: پیش از این آب به صورت سیار و با تانکرهای آب‌رسان به این ناحیه می رسید.

وی همچنین به پیگیری‌های انجام شده برای تکمیل زیرساخت‌های نواحی و شهرک‌های صنعتی سمیرم در سال گذشته اشاره کرد گفت: مشکلات مربوط به ورودی و خروجی این مناطق نیز در سال جاری رفع می شود.

رییس اداره صنعت ومعدن شهرستان سمیرم خاطر نشان کرد: سال ۹۷ فعالیت‌های مهمی در حوزه اشتغال‌زایی در شهرستان انجام شد که راه‌اندازی واحد آب‌معدنی چشمه‌ناز در غرب سمیرم با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال از جمله آن‌ها بود و زمینه اشتغال ۱۵ نفر را فراهم کرد.

وی افزود: راه‌اندازی یک واحد دیگر تولید آب معدنی در شهر ونک با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال هم زمینه‌ساز اشتغال ۲۵ نفر شده است.

نوابی سمیرمی با تأکید بر ضرورت تأمین زیرساخت لازم برای فعالیت واحدهای صنعتی شهرستان، افزود: اقدام‌های اداری و اجرایی برای تأمین سوخت واحدهای صنعتی سمیرم انجام شده است.

وی با اشاره به نیاز این شهرستان به اشتغال اظهار کرد: پیگیری‌های خوبی برای احداث ناحیه صنعتی بخش وردشت در شمال و دو بخش پادنای وسطی و علیا در جنوب سمیرم صورت گرفته است.

به گفته نوابی، مراحل اداری تأسیس منطقه صنعتی وردشت انجام شده و ساخت منطقه صنعتی پادنای بزرگ نیز آغازشد و امسال به صنعت‌گران متقاضی تحویل داده می‌شود.

وی با اشاره به پراکندگی فعالیت صنعت‌گران در این مناطق گفت: با تکمیل این منطقه صنعتی، صنعت‌گرانی که به صورت پراکنده فعالیت می‌کنند یا خواستار ایجاد واحدهای صنعتی جدید هستند به صورت متمرکز مشغول کار می‌شوند.

در ناحیه صنعتی سمیرم ۲۷ واحد صنعتی مستقر است که ۱۹ واحد آن فعال است.

شهرک صنعتی سمیرم در ۳۵ هکتار و ناحیه صنعتی این شهر در ۱۷ هکتار زمین احداث شده اند.

شهرستان سمیرم با افزون بر ۱۰۰ هزار جمعیت و اشتغال ۹۶ درصدی مردم در بخش کشاورزی در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان و ضلع شمالی دنا و زاگرس میانی واقع شده است.

/ ‏‬ ۶۰۲۲/‏‬ ۷۱۴۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =