۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۷
کد خبرنگار: 2158
کد خبر: 83406193
۰ نفر
استقلال کشور وابسته به مهارت افزایی جوانان است

بروجرد - ایرنا - امام جمعه بروجرد گفت: استقلال کشور وابسته به مهارت افزایی جوانان در عرصه های مختلف است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی روز دوشنبه در دیدار کارکنان فنی و حرفه ای بروجرد که به مناسبت آغاز هفته ملی مهارت برگزار شد افزود: اگر خواهان استقلال کشور هستیم باید با تکیه به نیروهای داخلی داشته باشیم.

وی اظهار داشت: دشمنان نمی خواهند ملت ایران پیشرفت کند لذا هر کجا کاری انجام داده اند برای به جیب زدن سرمایه ملت ایران بوده است.

امام جمعه بروجرد گفت: کشور ما دارای منابع فراوان و نیروی انسانی خوب است ولی متاسفانه بسیاری از کالاها و خدمات از خارج وارد می شود و تا زمانی به ظرفیت های داخلی اعتقاد پیدا نکنیم مشکلات اقتصادی رفع نخواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی افزود: در کشور ما ضعف فرهنگی کار وجود دارد و جوانان برای کار کردن رغبتی از خود نشان نمی دهند.

وی اظهار داشت: جوانان تحصیل کرده در کشور ما فاقد مهارت هستند و برای ورود به بازار کار مشکل دارند.

وی بیان کرد: سازمان فنی و حرفه ای یک سازمان مهم در کشور است که می تواند در مهارت افزایی جوانان نقش موثری ایفا کند.

رئیس فنی و حرفه ای بروجرد نیز در این جلسه گفت: طی یک سال گذشته تعداد ۲۷۰۰ نفر آموزش های مهارتی را در مراکز فنی و حرفه ای بروجرد فرا گرفته اند.

محسن برنا افزود: فنی و حرفه ای شهرستان بروجرد دارای سه مرکز ثابت و ۱۷ مرکز سیار و ۳۷ آموزشگاه خصوصی فعال می باشد که آموزش های فنی و حرفه ای را با توجه به نیاز بازار به جامعه هدف که جوانان جویای کار، مراکز دانشگاهی، پادگان های نظامی، اصناف و کارخانجات، کمپ های ترک اعتیاد، آموزش روستاها و حاشیه شهرها ارائه می دهد.

وی اظهار داشت: فنی و حرفه ای شهرستان بروجرد با هدف تربیت نیروی انسانی مهار اموزش های خود را در ۲ بخش دولتی و خصوصی به جامعه ارائه می دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از یکم تا ششم مرداد به عنوان هفته ملی مهارت نامگذاری شده است.

/ ‏۷۲۷۳/‏۷۱۹۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =