۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۲
کد خبرنگار: 952
کد خبر: 83406163
۱ نفر
کمربندی دوم تهران تا اوایل سال آینده به بهره‌برداری می رسد

شهرری - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: عملیات تعریض کمربندی دوم تهران حد فاصل اتوبان تهران - قم تا بزرگراه امام رضا (ع) با اعتبار یکهزار میلیارد ریال تا اوایل سال آینده به بهره برداری می رسد.

محمد تقی‌زاده در بازدید از طرح تعریض محور کمربندی دوم تهران در بخش کهریزک شهرستان ری اظهار داشت: تعریض کمربندی دوم تهران با تردد روزانه ۲۵ هزار خودرو سبک و سنگین یکی از اولویت های اصلی استانداری تهران و از مطالبات به حق مردم منطقه است.

وی با اشاره به اینکه تعریض کمربندی دوم حد فاصل اتوبان تهران – قم تا بزرگراه امام رضا (ع) در حدود ۲۸ کیلومتر طول دارد، عنوان کرد: اجرای این طرح نیازمند همکاری تمامی دستگاه های اجرای از جمله راهداری و فرمانداری ویژه شهرستان ری است.

وی ادامه داد: طرح مطالعاتی و برخی امور اولیه اجرایی ۲۰ کیلومتر از این کمربندی انجام شده و هشت کیلومتر دیگر نیز در دست بررسی است.

تقی زاده با بیان اینکه اجرای طرح عمرانی تعریض کمربندی دوم نیازمند ساخت تقاطع غیر همسطح غنی آباد در ورودی جاده خاوران است، تصریح کرد: احداث این تقاطع غیر همسطح در حدود ۴۰۰ میلیارد ریال بوجه نیاز دارد که باید از منابع ارزش افزوده استان تامین شود.

وی ادامه داد: همچنین ۵۰۰ میلیارد ریال بودجه نیز برای ساماندهی این بزرگراه در محدود پل رودخانه کن تا تقاطع شهرک واوان با اتوبان تهران – قم نیاز است که باید تامین شود.

به گزارش ایرنا، تعریض کمربندی دوم تهران یکی از مطالبات اصلی مردم جنوب پایتخت است که از سال ۸۶ آغاز شده است، این کمربندی جاده بزرگراه امام رضا (ع) در شرق تهران را به اسلامشهر در جنوب غرب تهران متصل می کند و در مسیر خود از اتوبان و جاده قدیم تهران – قم عبور می کند.

بازدید از محور کمربندی دوم تهران شامگاه یکشنبه با حضور محمد تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، حیدر نوروزی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران و مسئولان محلی انجام شد.

۳۲۱۸/‌۶۰۰۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =