مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن در کرمانشاه آغاز شد

کرمانشاه- ایرنا- مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم روز دوشنبه با حضور ۷۸۱ شرکت کننده در کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در این دوره از مسابقات که در محل مجتمع فرهنگی بعثت کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت، از پنج هزار نفر شرکت کننده در مرحله شهرستانی، ۷۸۱ نفر به مرحله استانی راه یافتند که در نهایت افراد برتر به مرحله کشوری اعزام خواهند شد.

حجت الاسلام محمد صالحی توجه بهتر به آموزش مبانی قرآن را موجب موفقیت بیشتر جامعه قرآنی در استان بیان کرد و گفت: خدمت به جامعه قرآنی از اولویت های کاری این اداره کل است و هم اکنون مشکل مالی برای برگزاری مسابقات قرآنی وجود ندارد.

وی به اعزام نفرات برتر این مسابقه به مرحله کشوری اشاره کرد و افزود: مسابقات استانی در ۱۵ رشته برگزار می شود که می توان به حفظ ۵، ۱۰ و ۲۰ جزء، حفظ کل قرآن کریم، اذان، دعاخوانی، معارف موضوعی و حفظ و معارف احادیث قرآن و تفسیر اشاره کرد.

وی با بیان اینکه برای کسب رتبه برتر کشور در زمینه حفظ و آموزش قرآن تلاش می کنیم، ابراز امیدواری کرد تا شاهد کسب رتبه اول کشور توسط جامعه قرآنی استان کرمانشاه شویم.

مسابقات استانی به صورت همزمان برای خواهران و برادران در حال برگزاری است و مرحله کتبی این دوره از مسابقات ۲۰ تیر در کرمانشاه برگزار شده است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا است.
‌مرحله استانی این دوره از رقابت‌ها، از ۳۱ تیر تا ۲ مرداد ادامه دارد.

۸۰۶۶/‌۷۴۶۰