۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۷
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83406127
۰ نفر

برچسب‌ها

شهردار: دومین مرکز دفن زباله گرمسار در مرحله اختصاص زمین است

سمنان- ایرنا- شهردار گرمسار گفت: زمین مورد نیاز برای راه‌اندازی دومین مرکز دفن زباله این شهر با تسهیل در روند اداری از سوی اداره کل منابع طبیعی استان سمنان واگذار شود.

یاسر عربی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: روزانه ۴۴ تن زباله خانگی در گرمسار جمع‌آوری و در مرکز دفن زباله واقع در غرب این شهر انباشت می شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش مهاجرت و گسترش شهر گرمسار، مجوز راه اندازی دومین مرکز دفن زباله برای استفاده مشترک با شهرهای آرادان و ایوانکی دریافت شده است، اما قوانین دست و پا گیر از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مانع واگذاری زمین شده است.

شهردار گرمسار ادامه داد: ساز و کارهای اداری برای راه اندازی مرکز دفن زباله جدید در شهر گرمسار انجام شد و این طرح به تصویب کمیسیون امور زیربنایی استان سمنان رسیده است.

عربی تصریح کرد: چند سرمایه‌گذار برای بازیافت زباله در صورت واگذاری زمین اعلام آمادگی کردند که روند پیچیده اداری از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان باعث دلسردی فعالان اقتصادی از سرمایه‌گذاری در این بخش شده است.

وی اضافه کرد: سامانه دفن زباله کنونی شهر گرمسار از استانداردهای لازم برخوردار است، اما با توجه به افزایش جمعیت، باید برای رفع چالش های زیست محیطی در بلند مدت از اکنون اقدام کرد.

شهردار گرمسار گفت: راه اندازی سامانه دفن زباله جدید در غرب گرمسار مجوزهای لازم را از حفاظت محیط زیست استان سمنان دریافت کرده و با همکاری مسئولان دست‌کم ۴۰ هکتار زمین باید از سوی منابع طبیعی برای اجرای این طرح به شهرداری واگذار شود.

بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ شهر گرمسار ۶۲ هزار و ۱۹۰ تن جمعیت دارد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط