ششمین فراخوان حمایت از رساله‌های دکتری صندوق پژوهشگران منتشر شد

تهران- ایرنا- صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انتشار ششمین فراخوان حمایت از رساله های دکتری، از پژوهشگران خواست از امروز ۳۱ تیرماه تا ۱۵ مهرماه جهت دریافت حمایت‌های مورد نظر اقدام کنند.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رساله‌های دکتری یکی از ظرفیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی در کشور هستند که سوق دادن آنها به سمت اولویت‌های فناورانه کشور می‌تواند اثربخش باشد. در این راستا صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به انتشار فراخوان حمایت از رساله‌های دکتری کرده است تا از این ظرفیت بالقوه موجود در کشور به درستی استفاده شود.

ششمین فراخوان حمایت از رساله‌های دکتری توسط صندوق منتشر شد و پژوهشگران از ۳۱ تیرماه تا ۱۵ مهرماه سال جاری فرصت دارند تا طرح‌های پژوهشی خود را در سامانه صندوق ثبت کنند، البته در این میان توجه به نکاتی ضروری است.

در این فراخوان آمده است، تاریخ دفاع از موضوع رساله دکتری یکی از موارد مهم در آیین‌نامه است و بر اساس آن تا تاریخ ثبت نام درسامانه بیش از یک سال نباید گذشته باشد، همچنین از موارد دیگری که متقاضیان ثبت نام در فراخوان باید به آن توجه کنند این است که دوره تحصیل آنها در مقطع دکتری نباید طولانی تر از ۳ سال شده باشد، سقف حمایت از هر رساله دکتری ۳۰ میلیون تومان است.

هر سال دو بار فراخوان این حمایت توسط صندوق منتشر می‌شود، قطعاً این حمایت می‌تواند در روند تحقیقاتی ثمر بخش اثر گذار باشد تا رساله‌های دکتری و پژوهش‌های آن نیازی فناورانه از کشور را رفع کند.

متقاضیان برای کسب اصلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانند به سایت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =