۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83406086
۱ نفر
رهگیری هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط یک جنگنده ونزوئلا

تهران-ایرنا- واشنگتن اعلام کرد: یک جنگنده ونزوئلا اخیرا هواپیمای اطلاعاتی آمریکا را بر فراز دریای کارائیب به طور خصمانه رهگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات دفاعی آمریکا روز گذشته اعلام کردند: این جنگنده ونزوئلایی جمعه به طور تهاجمی بر فراز دریای کارائیب این هواپیمای آمریکایی را تعقیب کرد که مانوری غیرحرفه ای است.

فرماندهی جنوبی آمریکا اعلام کرد که این جنگنده ونزوئلایی ساخت روسیه بود که به دنبال شناسایی هواپیمای آمریکایی در راستای تعقیب خصمانه آن اقدام کرد. در بیانیه فرماندهی جنوبی آمریکا آمده است: هواپیمای EP-3 آمریکا در حریم هوایی تایید شده پرواز می کرد که یک جنگنده "سوخ و-30"(SU-30) ونزوئلا به آن نزدیک شد.

فرماندهی جنوبی آمریکا همچنین در توییتی در مورد این رویداد عنوان کرد: اقدام این جنگنده ساخت روسیه ونزوئلا نشان از حمایت غیرمسئولانه مسکو از دولت نیکلاس مادورو دارد.

این در حالی است که نیروهای مسلح ونزوئلا روز گذشته نقض حریم هوایی این کشور توسط یک هواپیمای امریکایی را محکوم و از آن به عنوان یک "اقدام تحریک آمیز آشکار" علیه کاراکاس یاد کرد.

در بیانیه روز گذشته فرماندهی عملیات استراتژیک نیروهای مسلح ونزوئلا آمده است: پدافند هوایی کشور حضور این هواپیمای اطلاعاتی را در آسمان ونزوئلا شناسایی کرد که این اقدام به منزله نقض معاهده های بین المللی مربوط به حفظ حریم هوایی کشورها و اقدام تحریک آمیزی بود.

دولت ترامپ، خوان گوایدو رهبر مخالفان را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناخته و خواستار کناره گیری دولت قانونی مادورو است. در این میان واشنگتن همچنان در حال تشدید تحریم ها علیه کاراکاس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha