۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۱
کد خبرنگار: 1646
کد خبر: 83406084
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۹ واحد بوم‌گردی استان اردبیل مجوز گرفتند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از صدور مجوز فعالیت برای ۲۹ واحد بوم‌گردی در این استان در سال گذشته خبر داد.

نادر فلاحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این مجوزها در راستای توجه به گردشگری روستایی و توسعه این بخش به عنوان یکی از پرطرفدارترین سبک های گردشگری در کشور انجام گرفت.

او اظهار داشت: در سه ماه اول سال جاری نیز مجوز فعالیت برای پنج واحد بوم‌گردی در استان صادر شد.

فلاحی با اشاره به اینکه افزایش سطح کیفی و کمی این واحدها جزو سیاست‌های اصلی اداره کل در سال جاری است، گفت: توسعه واحدهای بوم‌گردی می‌تواند پاسخگوی سلایق مختلف گردشگران و مسافران باشد.

وی با تاکید بر اینکه آمار اقامت مسافران در واحدهای بوم‌گردی در سه ماه نخست امسال حدود ۱۵ برابر شده، افزود: تنوع آب و هوایی و غنای فرهنگی استان اردبیل بستر مناسبی برای ایجاد واحدهای بوم‌گردی متعدد است و این اداره کل بصورت ویژه از سرمایه‌گذاری در این حوزه حمایت می‌کند.

روستاهای استان اردبیل قابلیت‌های قابل توجهی از شمال تا جنوب استان در زمینه ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی دارند.
توجه به ظرفیت‌های بومی و فاکتورهای محلی در معماری روستاهای استان اردبیل می‌تواند فرصتی برای جذب توریسم و ایجاد اشتغال در روستاهای استان باشد، تسهیلات ویژه برای ایجاد این اقامتگاه‌ها در نظر گرفته شده که می تواند مشوق خوبی برای سرمایه‌گذاران باشد.
تاکنون از ۳۷ منطقه نمونه گردشگری استان اردبیل در هفت منطقه نمونه گردشگری شورابیل اردبیل، برجلو و سقزچی نیر، خیاو تا گردولی مشگین شهر، فندقلو نمین، طبیعت سبز پارس سرعین و سد گیلارلو گرمی برای سرمایه‌گذاری کلان مجوز داده شده است.
۶۰۱۸/‏‬ ۱۲۵۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =