۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۷
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83406079
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶ درصد پست های مدیریتی قزوین به زنان سپرده شده است

قزوین - ایرنا - وجود ۱۶ درصد تصدی مدیریت و انتصاب زنان در ۱۰ پست مهم مدیریتی استان قزوین سبب شده تا قزوین رتبه اول کشور از نظر تعدد مدیران زن باشد.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین روز دوشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد، افزود: ۲ هزار و ۵۵ مدیر در استان قزوین وجود دارد که از این میان ۴۰۰ پست مدیریتی معادل ۱۶.۲ در دست زنان است.

صدیقه ربیعی با بیان اینکه ۶۲۳ هزار نفر از جمعیت استان را زنان تشکیل می دهند، اضافه داشت: ۳۹۶ هزار خانوار در استان وجود دارد که از این میان ۱۰.۷ درصد آن را سرپرست زنان خانوار تشکیل می دهند.

وی به سهم تولید استان در کشور اشاره کرد و گفت: قزوین در سال های اخیر با افزایش ۱.۵۷ درصد تولید در کشور روبرو است اما سهم زنان در اشتغال پایین است و ۱۱.۱ درصد اشتغال استان به زنان و ۸۸.۹ درصد به مردان اختصاص دارد.

این مسئول با بیان اینکه ۲۵ درصد جمعیت زنان استان دارای تحصیلات عالی و پنج درصد تحصیلات ابتدایی هستند، اظهار داشت: ۵۴ درصد اشتغال زنان به حوزه خدمات اختصاص دارد و در این رابطه پایین بودن اطلاعات از بازار فروش و بی‌توجهی به برندسازی تولید؛ اشتغال زنان را تحت شعاع قرار داده است.

ربیعی به افزایش نرخ طلاق و پایین بودن نرخ ازدواج در استان پرداخت و گفت: سابقه ۷۰ ساله قزوین در حوزه زنان و کشاورزی سبب شده  تا شاهد سیل مهاجرت در این استان باشیم و زنان با تغییرات اندکی که ایجاد شده آنها را از آرمان ها و اهدافشان دور ساخته است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین خاطرنشان کرد: تسهیلات خود اشتغالی کمیته امداد در سال گذشته برای زنان ۱۱ میلیارد تومان و در حوزه کارگشایی ۱۰ میلیارد تومان بود که ۳۱۱ طرح تولیدی نیز از سوی زنان ارائه شده است.
۹۹۲۵*۶۰۱۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =