۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۸
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 83406078
۰ نفر
رژیم صهیونیستی تخریب منازل فلسطینی ها در قدس را آغاز کرد

تهران - ایرنا - نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی به رغم انتقادات جهانی و اعتراضات فلسطینی ها، عملیات تخریب منازل فلسطینی ها در منطقه قدس را آغاز کردند.

تارنمای شبکه خبری "الجزیره" با اعلام این خبر افزود: نیروهای صهیونیستی همراه با بولدوزر برای تخریب حدود ۱۰۰ خانه متعلق به فلسطینی‌ها به روستای "صورباهر" در منطقه "وادی الحمض" در منطقه قدس حمله ور شدند.

بر اساس برخی گزارش‌ها، عملیات تخریب منازل که از نیمه شب گذشته آغاز شده، موجب ویرانی بیش از ۲۰ آپارتمان در این ساختمان‌ها شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی این ساختمان‌ها را نزدیک به دیوار جدا کننده در منطقه اشغالی کرانه باختری می‌داند؛ دیواری که با نام "دیوار آپارتاید" از آن یاد می‌شود.

دادگاه رژیم صهیونیستی ماه گذشته میلادی به نفع ارتش این رژیم رأی را برای تخریب منازل فلسطینی‌ها در این منطقه صادر کرد.

رژیم صهیونیستی از مسائل امنیتی به بهانه اخراج فلسطینی‌ها از اراضی مادریشان استفاده می‌کند تا شهرک سازی های خود را در این مناطق گسترش دهد. تمام شهرک سازی ها در اراضی اشغالی فلسطینی‌ها از نظر قوانین بین المللی غیر قانونی است.

رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ قسمت‌هایی از کرانه باختری از جمله قدس را اشغال کرد. این رژیم مدعی است این ساختمان‌ها به صورت غیرقانونی نزدیک به موانع نظامی ساخته شده است.

ساکنان این منطقه جایی را برای ساخت خانه ندارند و فشار رژیم صهیونیستی اجازه ساخت خانه در اراضی مادری فلسطینی‌ها را از آنها گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =