رونق تولید در جنگ اقتصادی، مورد توجه بیشتر قرار گیرد

رشت - ایرنا - امام جمعه بندرانزلی با تأکید بر لزوم توجه بیشتر به رونق تولید در جنگ اقتصادی کنونی گفت: نباید کارخانه ها تعطیل و کارگران بیکار شوند و کارفرمایان، تولیدکنندگان و صاحبان مشاغل در رونق تولید نقش آفرین باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سیدعبدالجواد شمس الدین صبح دوشنبه در نشست با تولیدکنندگان شهرک صنعتی انزلی اظهار کرد: نوآوری و چاره اندیشی از لحاظ کمی و کیفی برای پیشبرد بیش از پیش کارها با استفاده از ایده ها و افزایش انگیزه ضرورت دارد.

وی افزود: باید فرصت لازم برای طراحان و صنعتگران فراهم شود تا از وابستگی به خارج از کشور جلوگیری شود.

حجت الاسلام شمس الدین تاکید کرد: با توجه به نامگذاری امسال به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری؛ تحقق آن تنها با تلاش، تحمل فشار و سختی ها توسط فعالان اقتصادی صورت می گیرد.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه مسئله نظام جمهوری اسلامی از مجریان و کارگزاران جداست گفت: اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی با آنچه گاهی انجام می شود متفاوت است و در برخی موارد کشور از سوء مدیریت ها بیشتر از تحریم دشمنان ضرر دیده است.

وی تصریح کرد: نظام اسلامی هیچ سختی و رنجی را برای مردم نمی خواهد اما شرایط موجود، مدیریت های نادرست و قوانینی که وضع می شود، در برخی موارد جامع یا متناسب با شرایط روز نیست و نواقصی دارد که مسئولان باید در برطرف کردن آن تلاش کنند.

حجت الاسلام شمس الدین با بیان اینکه بخشی از موانع، با پیشرفت و توسعه برطرف می شود عنوان کرد: هر چقدر اتکاء به خارج کمتر شود توسعه و پیشرفت افزایش یافته و ریشه های تولید کشور بیش از پیش تقویت می یابد.

وی گفت: در صورت گسترش تولید بومی موانع داخلی برطرف خواهد شد اما رفتار صاحبان تولید و کارخانه در این شهرک صنعتی باید برای سایر کارخانجات، کارگاه ها و تولید کنندگان الگو و امید بخش باشد.

وی افزود: تولید کنندگان و صاحبان کارخانجات باید علاوه بر یافتن راهکار برای سرمایه در گردش، سرمایه های سرگردان مردم و حتی سرمایه های خرد را با جلب اعتماد و از طریق شرعی مشارکت داده تا از بانک، سود و جریمه اش، خلاصی یابند.

۷۴۷۱/‏۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =