۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۷
کد خبرنگار: 952
کد خبر: 83406033
۰ نفر
 محورهای مواصلاتی تهران برای سفرهای تابستانی ایمن سازی می شوند

شهرری - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: محورهای مواصلاتی این استان با انجام اقداماتی از جمله بهسازی آسفالت، نصب تابلو، خط کشی و پاکسازی حاشیه جاده ها برای سفرهای تابستانی ایمن ساززی می شود.

به گزارش ایرنا، حیدر نوروزی شامگاه یکشنبه در بازدید از طرح تعریض محور کمربندی دوم تهران در بخش کهریزک شهرستان ری اظهار داشت: محورهای مواصلاتی استان تهران به دلیل قرار گرفتن در مرکز کشور کانون عبور و مرور در سفرهای تابستانی است که باید از لحاظ ایمنی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه هزینه نگهداری و بهسازی محورهای مواصلاتی استان تهران مستلزم بوجه و هزینه زیاد است، عنوان کرد: استانداری و راهداری تهران هر کدام یک سری تعهدات را قبول کردند و مقرر شد با همکاری و هماهنگی دهیاری و شهرداری ها این محورهای مواصلاتی برای سفرهای تابستانی آماده سازی شوند.

نوروزی ادامه داد: محورهای مواصلاتی شهرستان ری به دلیل قرار گرفتن در مسیر ۲۸ استان جنوبی کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در این میان محورهای تهران - قم، بزرگراه امام رضا (ع)، کمربندی دوم تهران و جاده ری- ورامین نیازمند توجه ویژه تمامی دستگاه های دولتی است.

وی در ادامه تعریض کمربندی دوم تهران را یکی از مهمترین طرح های عمرانی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران عنوان کرد که نیازمند اعتبار است و افزود: بر اساس توافقات انجام شده با استانداری تهران و فرمانداری ویژه شهرستان ری قرار بر این شده است که بخشی از هزینه های اجرای طرح عمرانی از محل این دستگاه ها تامین شود.

به گزارش ایرنا، تعریض کمربندی دوم تهران یکی از مطالبات اصلی مردم جنوب پایتخت است که از سال ۸۶ آغاز شده است، این کمربندی جاده بزرگراه امام رضا (ع) در شرق تهران را به اسلامشهر در جنوب غرب تهران متصل می کند و در مسیر خود از اتوبان و جاده قدیم تهران – قم عبور می کند.

بازدید از محور کمربندی دوم تهران شامگاه یکشنبه با حضور محمد تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، حیدر نوروزی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران و مسئولان محلی انجام شد.

شهرستان ری دارای ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۸۰ کیلومتر راه اصلی است.

۳۲۱۸/‏۶۰۰۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =