وجه مردمی برنامه های اربعین حسینی  برجسته شود

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: دولت تسهیلگر آیین اربعین حسینی است و باید در برنامه ریزی و اجرای آیین های معنوی اربعین وجه مردمی برجسته باشد.

به گزارش ایرنا، «بهروز اکرمی» روز دوشنبه در ستاد اربعین حسینی استان مرکزی افزود: ظرفیت های مردمی محوریت سفر معنوی اربعین حسینی است و در این حرکت مذهبی نهادهای دولتی تنها کمک کننده هستند.

وی اظهار داشت:  وظیفه ارایه خدمات به زایران اربعین حسینی امسال در مرزها با ایران است و خدمات در داخل عراق به این کشور سپرده شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت:  داشتن ویزا برای زایران سفر به عراق در آیین اربعین حسینی امسال برای حضور در این رخداد مذهبی حذف شده که این مهم شمار زایران را  افزایش می دهد، بنابراین باید تدابیر لازم برای ارایه خدمات سهل و کیفی گسترده تر در دستور کار ستاد اربعین حسینی قرار گیرد.

اکرمی افزود: ارایه خدمات به زایران اربعین حسینی باید تا زمان برگشت ادامه یابد و با برنامه ای دقیق و منسجو از  بی نظمی های احتمالی در این راستا جلوگیری شود.

دبیر ستاد اربعین حسینی استان مرکزی نیز گفت: با حذف ویزا زایران حسینی پیش بینی می شود حجم متقاضیان سفر معنوی اربعین از استان  سه برابر شده و از مرز ۲۰۰ هزار نفربگذرد.

«محسن امیدی» افزود:  ۱۵ کمیته امسال در ستاد اربعین حسینی استان مرکزی برای ارایه خدمات به زایران پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: ستاد اربعین  استان پارسال با برنامه ریزی منسجم خدمات مطلوبی به زایران ارایه کرد و باید با برگزرای نشست ها نقاط ضعف گذشته ستاد بررسی و برای رفع آن تلاش کرد.

مسئول امور شهرستان های ستاد اربعین حسینی استان مرکزی نیز گفت: ثبت نام موکب داران اربعین حسینی از دهم اردیبهشت ماه امسال در سامانه آغاز شده است.

«مجتبی حسین آبادی» افزود: ۲۵ موکب با ظرفیت اسکان ۳۴ هزار و ۴۰۰ نفرناکنون برای آیین معنوی پیاده روی اربعین امسال  اعلام آمادگی کرده و در انتظار صدور پروانه هستند.

وی اظهار داشت: پیش بینی می شود ۱۰ موکب به مجموع موکب های ثبت نامی  استان افزوده شود.

مسئول امور شهرستان های ستاد اربعین حسینی استان مرکزی گفت: موکب این استان در شهرستان مهران متولی ندارد و این مهم باید توسط ستاد مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی نیز گفت: ۲۵۲ اتوبوس برای جا به جایی زایران اربعین حسینی استان در سال جاری پیش بینی شده است.

«علی زندی فر» افزود:  ۱۶ هزار زایر اربعین حسینی پارسال با ۵۲۷ اتوبوس  جابه جا شدند.

وی اظهار داشت: در اجرای طرح پیمایش سوخت برای جابه جایی زایران اربعین حسینی هماهنگی های لازم با مدیرعامل پخش فرآورده های نفتی استان انجام شده است.

تشکیل کمیته های ستاد اربعین حسینی استان مرکزی هر ۲ هفته یک بار و برگزاری نشست شهرستانی با حضور فرمانداران از جمله مصوبات این نشست بود.

۶۹۹۱/‏۶۰۱۳/