۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۳
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 83406018
۰ نفر
حمله نژادپرستانه به یک خانواده الجزایری در لیون فرانسه

تهران - ایرنا - انتشار ویدئوهایی جنجال برانگیز در فضای مجازی که در آن عده ای شبانه به یک خانواده الجزایری در "لیون" فرانسه حمله ور می شوند، واکنش هایی را در این کشور به دنبال داشته است.

روزنامه "لوپاریزین" فرانسه نوشت: پس از شکایت خانواده ای برای حمله نژادپرستانه در حاشیه جشن پیروزی الجزایر در فینال جام ملت های آفریقا، پرونده ای در این ارتباط گشوده شده است.

در طول روزهای پایانی هفته گذشته این ویدئوها در شبکه های اجتماعی همرسانی شده است. در این ویدئوها ۳۰ نفر سیاه پوش که چهره های خود را با کلاه هایی به طور کامل پوشانده بودند در حال حمله به یک خودرو با پرتاب سنگ فرش، ضربات پا و همچنین چوب های بیس بال هستند که طرفداران الجزایری را "سیاه های کثیف" خطاب می کنند.

این صحنه که در شنبه شب منتهی به یکشنبه پس از پیروزی تیم فوتبال الجزایر رخ داد ابتدا در منطقه "فلوشیرون" در لیون قدیم به وقوع پیوست جایی که مهاجمان در آن ظاهر شدند.

همچنین در منطقه "تیلسیت" لیون تهاجم مهاجمان ادامه پیدا کرد. لیون قدیم به منطقه گروه های راست افراطی به دلیل لشکرکشی های خشونت آمیز شناخته شده است.

شاکیان به بازجویان گفتند که گروه مهاجمان به خودروی آنها آسیب زده و یک پنجره را شکسته اند. در جریان این حمله به پدر خانواده آسیب ناگهانی وارد شده و همسرش دچار شوک شد.

«دیوید کیم فلد» (David Kimelfeld) رئیس "متروپول لیون" با محکوم کردن این حملات نسبت به آن واکنش نشان داد و در توئیتی نوشت: چطور نمی توان نشانه ناخوشایندی را در مورد افراطی ها دید؟ وقت آن است که این گروه های خشونت آمیز دور از معرض خطررسانی قرار داده شوند.

در این ارتباط به گفته دادستان، پرونده ای به دلیل "خشونت های شدید، تخریب و تهدید به مرگ نژادپرستانه" گشوده شده است.

هواداران تیم فوتبال الجزایر به دنبال پیروزی تیم محبوبشان بر تیم سنگال در پاریس و دیگر شهرهای فرانسه در جمعه شب به خیابان ها آمدند.

هزاران نفر از هواداران تیم فوتبال الجزایر پس از پیروزی تیمشان در فینال جام ملت های آفریقا در قاهره، در خیابان ها جمع شدند.

این برای دومین بار است که پس از سال ۱۹۹۰، تیم الجزایر موفق به کسب عنوان قهرمانی این رقابت ها شده است.

به غیر از پاریس، دیگر شهرهای فرانسه هم شاهد صحنه شادی طرفداران تیم الجزایر بود.

شهروندان الجزایری بزرگترین اقلیت فرانسه را تشکل می‌دهند. شمار الجزایری‌های مقیم فرانسه بین ۵.۵ میلیون تا هفت میلیون نفر تخمین زده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =