۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۹
کد خبرنگار: 1285
کد خبر: 83406017
۰ نفر

برچسب‌ها

پارک‌های بازی جذاب‌تر شوند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: پارک‌های بازی برای تقویت ذهن خلاقانه و تعاملات کودکان نیازمند جذابیت‌های بیشتری هستند.

به گزارش ایرنا، مرضیه جلیل‌پور روز دوشنبه در دیدار از پارک طبیعت کودک اظهار داشت: با جذاب کردن بیشتر فضای پارک‌ها رویاهای کودکان به حقیقت تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: ضروری است تا مکان‌هایی برای تقویت انتزاعی و ابداعی کودکان در فضای پارک در نظر گرفته شود و امکانات کوهنوردی و زمین بازی با ظاهری جذاب فرصت لذت بردن را برای همه کودکان به ویژه کودکان دارای معلولیت فراهم کند.

جلیل پور تصریح کرد: الهام گرفتن از علوم مختلف برای درست کردن وسایل بازی به منظور آموزش غیرمستقیم کودکان از محیط اطرافشان، ایجاد فضایی برای ماسه بازی و گل بازی که سبب نشاط در آنها می‌شود از دیگر راهکارهای جذاب کردن پارک‌های بازی است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به محدودیت‌های سبک زندگی شهرنشینی، افزود: امروزه بیشتر خانواده‌ها در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند و والدین به دلایل مشغله کاری، کمتر کنار فرزندان خود هستند و زمینه برا بروز توانمندی‌های کودکان کمتر فراهم می‌شود و کودکان جذب فضای مجازی می‌شوند.

جلیل‌پور خاطر نشان کرد: بازی کردن در فضای باز، مهارت‌هایی نظیر رعایت حقوق دیگران حین بازی، رشد فیزیکی و روانی، مهارت‌های تمرکزی و توجهی را درکودک تقویت می‌کند و نگاه کودک به دنیای پیرامون خود عوض می‌شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری با قدردانی از مدیریت پارک کودک آلمون در ایجاد فضایی خلاقانه همچون کاشت گیاهان و اجازه لمس حیوانات توسط کودکان بر توسعه چنین فضاهایی تاکید کرد.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =