طرح نظام راهبران شغلی در کمیته امداد زنجان اجرا می‌شود

زنجان - ایرنا - طرح نظام راهبران شغلی برای پایدارسازی اشتغال مددجویان کمیته امداد استان زنجان اجرا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با تأکید بر استفاده از ظرفیت رهبران شغلی در استان گفت: یکی از اهداف مهم کمیته امداد توانمند کردن خانوارهای تحت حمایت است و طرح راهبران شغلی یکی از طرح‌های حوزه اشتغال و خودکفایی این نهاد است که به‌منظور توانمندسازی مددجویان تحت حمایت اجرا می‌شود.

هدایت صفری اجرای طرح‌های راهبری شغلی را در جهت ایجاد پایداری بیشتر طرح‌های خوداشتغالی مددجویان عنوان کرد و افزود: شناسایی طرح اجرایی، بررسی کارشناسی طرح‌ها، برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، پیاده‌سازی و بهره‌برداری نهایی از مراحل فرایند اجرای طرح‌های راهبردی شغلی مددجویان تحت حمایت به شمار می‌رود.

وی یادآورشد: در مدل خویش‌فرمایی، مددجو باید در خصوص تمام فرآیندهای مربوط به مدیریت منابع مالی، بازاریابی، بازار سازی و برند سازی محصولات تولیدی فعال باشد، اما در مدل رهبران شغلی این موارد بر عهده راهبر شغلی خواهد بود و مددجو فقط به تولید محصول خواهد پرداخت.

صفری گفت: در طرح راهبران شغلی، فعال اقتصادی و کارآفرینی در یک عرصه خاص تولیدی مشغول فعالیت است که پس از تایید صلاحیت و اهلیت فردی و حقوقی، زمینه همکاری کمیته امداد با وی فراهم می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان گفت: همکاری بین کمیته امداد و راهبران شغلی بدین معناست که کمیته امداد از این‌ پس در برخی عرصه‌های اقتصادی که مددجویان خواهان دریافت تسهیلات و ایجاد شغل هستند، آنان را به کارآفرین معرفی می‌کند و راهبر شغلی همه مراحل ایجاد اشتغال برای یک مددجو ازجمله استعدادسنجی، مشاوره، انتخاب طرح، اجرای طرح و بازاریابی محصولات را برعهده می‌گیرد و مددجو پس از دریافت تسهیلات زیر نظر راهبر شغلی اقدام به تولید محصول خواهد کرد.

صفری از مزیت‌های این طرح را تضمین خرید محصولات تولیدی مددجویان توسط راهبران شغلی دانست و گفت: در این روش مددجویان دغدغه و نگرانی از بابت بازاریابی و فروش محصول خود را نخواهند داشت.

وی همچنین از نظارت دقیق کمیته امداد در اجرای طرح خبر داد و گفت: نظارت امداد به‌صورت مستمر صورت خواهد گرفت و اداره کل استان زنجان صیانت از حقوق مددجویان کمیته امداد را تضمین می‌کند.

صفری تصریح کرد: تاکنون در رشته‌های فرش‌بافی، تولید پوشاک و کشت گیاهان دارویی و پرورش زالو هدایتگران شغلی شناسایی‌شده‌اند و در آینده نزدیک در قالب چند طرح در سطح استان فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با استقبال و دعوت از صاحبان ایده برای همکاری در این طرح گفت: از صاحبان ایده و طرح‌های خلاقانه، نو و دانش‌بنیان در صورت داشتن طرح‌های تضمین‌شده در سطح استان دعوت می‌کنیم به کمیته امداد مراجعه کنند تا پس از تایید طرح‌ها، نسبت همکاری با آن‌ها به به‌عنوان راهبران شغلی اقدام شود.

۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =