سند وضعیت زنان قزوین با حضور معاون رییس جمهور بررسی می شود

قزوین - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: سند ارتقای وضعیت زنان قزوین با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری مورد بررسی قرار می گیرد.

صدیقه ربیعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سند اردیبهشت ماه امسال در قزوین رونمایی شد و قرار است طی نشست امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور معصومه ابتکار برگزار می شود مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای لازم جهت بهبود وضعیت زنان در ابعاد مختلف مطرح شود.

وی اضافه کرد: در این سند به توصیف وضع موجود زنان و خانواده در سطح استان در ابعاد جمعیت شناسی و وضعیت اقتصادی، توصیف وضع اجتماعی، وضعیت مشارکت سیاسی زنان و مشارکت مدنی پرداخته شده است.
ربیعی ادامه داد: اطلاعات این سند از طریق سازمانها و دستگاه های مختلف جمع آوری و تجزیه و تحلیل شده و با میانگین شاخص های کشوری مورد مقایسه قرار گرفته است.
وی گفت: مسایل کلیدی زنان و خانواده استان از جمله افزایش خانوارهای زن سرپرست، نرخ اشتغال کم زنان و استخدام نشدن آنان در گروه های شغلی بالا، بالا بودن نرخ بیکاری زنان، فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی، کاهش ازدواج، افزایش طلاق، فقدان مطلوبیت سطح بهداشت و سلامت و افزایش مسایل اجتماعی در این سند احصا شده و پس از تجزیه و تحلیل مسایل با تاکید بر علل و زنجیره عوامل به ترسیم وضع مطلوب در آن پرداخته شده است.
ربیعی با بیان اینکه در سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده علتها و عوامل شناسایی شده در بخشهای مختلف همراه با برنامه های تغییر، ارایه شده اند، اظهار داشت: در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان پیشنهادها و برنامه های معاونت امور زنان و خانواده در این خصوص نیز مطرح خواهد شد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: معاون امور بانوان و خانواده رییس جمهوری همچنین در ادامه سفر خود نشستی با سازمان های مردم نهاد استان به ویژه در حوزه خانواده و بانوان خواهند داشت.
ربیعی افزود: بازدید از طرح های کارآفرینی و اشتغال بانوان روستایی در رزجرد، اقبالیه و قشلاق آبیک از دیگر برنامه های سفر یک روزه معصومه ابتکار به قزوین است.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده صبح امروز به منظور حضور در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان و بازدید از چند طرح کارآفرینی بانوان وارد قزوین شد.

۷۳۸۸*۶۱۰۱

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =