۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۳
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83405953
۱ نفر

برچسب‌ها

رضایتمندی از پزشکی قانونی در خراسان رضوی سنجش می شود

مشهد- ایرنا- میزان رضایتمندی مراجعان از خدمات ارائه شده توسط پزشکی قانونی اکنون به صورت آزمایشی و برای نخستین بار در سطح کشور در خراسان رضوی سنجیده می شود.

رئیس دفتر رسیدگی به شکایات و ارزیابی عملکرد بازرسی پزشکی قانونی خراسان رضوی با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: سنجش میزان رضایتمندی از خدمات پزشکی قانونی خراسان رضوی از طریق سامانه پیامکی اطلاع رسانی به مراجعان از بهمن سال گذشته به عنوان آزمایش کشوری در این استان آغاز شده است.
دکتر ناصر غروبی افزود: بدین ترتیب تمامی مراجعان بخش معاینات سرپایی که بخش زیادی از پرونده های ارجاعی به پزشکی قانونی را در خراسان رضوی را تشکیل می دهند اطلاعات لازم را در قالب پیامک بر روی خط ارتباطی دریافت می کنند.
وی اضافه کرد: در این مدت بیش از ۱۶ هزار پیامک برای مراجعان به بخش معاینات بالینی در خراسان رضوی ارسال شده است که علاوه بر درج مبلغ پرداختی و شماره پرونده هرگونه انتقاد، پیشنهاد و شکایت بدین طریق قابل طرح است و کارشناسان این واحد با تک تک افرادی که به پیامکها پاسخ می دهند تماس می گیرند.
رئیس دفتر رسیدگی به شکایات و ارزیابی عملکرد بازرسی پزشکی قانونی خراسان رضوی گفت: بررسی این پیامک ها نشان می دهد که در این مدت بیش از ۲۰۰ نفر از مراجعان به پیامکهای اطلاع رسانی پاسخ داده اند که اعتراض به هزینه ها و زمان بر بودن فرآیندها مهم ترین شکایت آنها بوده است.
غروبی افزود: ۵۰ مورد از این تعداد رضایتمندی خود از خدمات ارائه شده را به وسیله پیام تشکر ابراز کرده اند و در هفت مرکز شامل صالح آباد، تایباد، سرخس، فریمان، نقاب، کلات و چناران هیچ شکایتی ثبت نشده است.
وی ادامه داد: ۶۷ خدمت توسط پزشکی قانونی خراسان رضوی به مراجعان ارائه و هزینه خدمات هر ساله توسط ریاست قوه قضاییه تعیین می شود.
سالانه ۱۵۰ هزار نفر به پزشکی قانونی خراسان رضوی مراجعه می کنند و موضوع نزاع ۳۰ درصد از کل مراجعات به پزشکی قانونی را در این استان تشکیل می دهد.
خدمات سازمان پزشکی قانونی خراسان رضوی در استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی از طریق چهار مرکز فعال پزشکی قانونی در مشهد و ۱۸ مرکز در دیگر شهرستانهای این استان به عموم مردم ارائه می شود.

۳۰۲۷/‏۱۹۲۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =